MEGA NA KORAK OD SENZACIJE U MITROVICI, ZVEZDA SLAVILA POSLE PRODUŽETKA

Košarkaši Mega Leksa su bili nadomak najveće senzacije u dosadašnjem delu ABA lige ali je na kraju Crvena zvezda mts slavila posle produžetka sa  69:81 (21:20, 11:23, 17:14, 18:10, 2:14). Meč 17. kola regionalnog takmičenja je odigran u sjajnoj atmosferi prepune hale PSC Pinki u Sremskoj Mitrovici a izabranici Dejana Milojevića su uspeli nekoliko puta da se vrate iz rezultatskog minusa, ali su ostali bez snage u produžetku što je Zvezda iskoristila i došla do pobede. Trener Mege na ovom meču zbog povreda nije mogao da računa na Marka Tejića i Radovana Đokovića, kao ni na Nikolu Rebića i Ognjena Čarapića.

Najefikasniji u redovima Mega Leksa su bili Jaramaz sa 15 i Mušidi sa 14 poena, dok je Zagorac zabeležio dabl-dabl učinak sa 10 poena i 13 skokova. Posle 17 kola, Mega ima 5 trijumfa, dok je Crvena zvezda mts i dalje neporažena. Naredni meč Mega Leks igra već u sredu od 18:30 kada u okviru 12. kola Košarkaške Lige šampiona dočekuje ekipu Strazbura.

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom Novak, Mušidi, Zagorac, Spasojević i Kaba. Mega otvara meč sa trojkom Mušidija i pogođenim slobodnim bacanjima Zagorca ali Zvezda uzvraća serijom poena za 5:9. Mušidi pogađa još jednu trojku a potom i Zagorac. Kaba pogađa pod faulom i zatim se nadovezuje i Čančar za 21:20 posle prvih 10 minuta.

Na početku druge četvrtine je Mega imala dosta problema u napadu gde je u nekoliko minuta imala samo pogođenu trojku Jaramaza. Zvezda odlazi na 24:36 a neprijatnu seriju prekida Novak sa trojkom. Gosti uspevaju da zadrže prednost pa se na poluvreme otišlo sa 32:43.

Sredinom treće četvrtine Mega kreće u seriju 13:2 i trojkom Mušidija smanjuje na samo poen razlike, 49:50. Ipak, usledila je serija Zvezde 0:7 pa je rezultat pred poslednjih 10 minuta 49:57.

Posle uvodnih poena Bjelice, Mega uspeva da sjajnom odbranom potpuno zaustavi napad Zvezde. Kaba uspeva prvo da ukrade loptu a potom lupa i sjajnu rampu, posle čega Mega smanjuje na 55:59. Nekoliko izgubljenih lopti Zvezda koristi za plus 8 na manje od 3 minuta do kraja. Mega kreće u sjajnu seriju, Jaramaz pogađa slobodna bacanja, a potom Zagorac i Mušidi poentiraju posle skokova u napadu. Još jedan sjajan ulaz Jaramaza i rezultat je nerešen, 63:63 na 23 sekunde do kraja. U penal završnici obe ekipe pogađaju slobodna bacanja (Jaramaz 4 od 4 za Megu) a poslednji napad Zvezde Mega uspeva da obrani za produžetak.

U dodatnih 5 minuta igračima Mege je popustila koncentracija, usledio je pad u igri, što su gosti iskoristili da na kraju dođu do pobede.

Mega Leks: Mušidi 14, Jaramaz 15 (5 asistencija), Spasojević, Glogovac, Kaba 10 (3 blokade), Zagorac 10 (13 skokova), Čančar 8, Simeunović, Novak 3, Kapetanović, Marelja 8.

Crvena zvezda mts: Volters 3, Tompson 10, Dangubić 4, Mitrović 1, Lazić 5, Dobrić 4, Simonović 11, Dženkins 5, Gudurić, Jović 10, Kuzmić 16, Bjelica 12.