MEGA U SJAJNOJ UTAKMICI SAVLADALA MORNAR

Košarkaši Mega Leksa su u odličnoj atmosferi u hali PSC Pinki savladali Mornar sa 93:87 (23:19, 24:23, 20:24, 26:21). U meču 10. kola ABA lige publika u Sremskoj Mitrovici je imala priliku da vidi mnoštvo sjajnih poteza igrača Mega Leksa i još jednu tesnu završnicu gde je Mega izašla kao pobednik. Dejan Milojević i na ovom meču zbog povreda nije mogao da računa na Spasojevića i Čarapića dok se u tim posle kraćeg odsustva zbog povrede vratio Marko Tejić.

Najbolji u redovima Mega Leksa su bili kapiten Rade Zagorac 22 poena i 8 skokova i Kostja Mušidi sa 18 poena i 6 asistencija dok je Alfa Kaba zabeležio dabl-dabl učinak sa 15 poena i 10 skokova. Kod gostiju istakao Kameron Tejtum sa 25 poena. Posle 10 kola Mega ima skor 4-6 dok je Mornar ostao na dve pobede. Mega već u utorak od 18 časova igra sledeći meč a protivnik će u okviru 6. kola Košarkaške Lige šampiona biti belgijski Ostende.

mega_mornar_19112016_0061

Trener Mega Leksa Dejan Milojević je meč započeo sa sledećom petorkom: Novak, Mušidi, Zagorac, Čančar i Kaba. Na početku utakmice je viđena izjednačena igra gde se u redovima Mege istakao Glogovac sa 7 poena kao i Simeunović koji je kratko po ulasku u igru ukrao dve lopte koje su pretvorene u poene Mege. Uz nekoliko odličnih zakucavanja, pre svega Zagorca i Kabe, prva četvrtina se završila trojkom Mušidija za 23:19.

mega_mornar_19112016_0004

Mušidi je nastavio sa dobrom igrom i u drugoj četvrtini pa pogađa skok šut sa poludistance i trojku a priključio mu se i Zagorac sa košem uz faul i trojkom. Ipak, Mornar nije dozvolio dalje odlepljivanje pa se trojkom Mugoše na poluvreme otišlo sa 47:42

Posle pauze na poluvremenu, u nastavku utakmice je viđena brza igra i nekoliko sjajnih akcija Mege poput dodavanja Mušidija iza leđa za zakucavanje Kabe. Ipak, Mornar trojkama ostaje u igri pa je rezultat posle treće četvrtine 67:66.

mega_mornar_19112016_0032

Mornar na kratko dolazi do vođstva 67:70 ali Simeunović, Čančar i Zagorac pogađaju trojke i vraćaju prednost Megi koja u 35. minutu bila plus 12, 83:71. Ipak, gosti uzvraćaju serijom 0:9 za samo plus 3, 83:80. Kaba uspeva da poentira posle skoka u napadu da bi potom pogodio i za 3 za 88:82 u 39. minutu posle čega Mornar nije uspeo da ugrozi pobedu Mege.

mega_mornar_19112016_00098

Mega Leks: Mušidi 18 (6 asistencija), Đoković, Jaramaz 12 (5 asistencija), Veljković, Milisavljević, Glogovac 7, Kaba 15 (10 skokova), Zagorac 22 (8 skokova), Čančar 9, Simeunović 6, Tejić 4, Novak (5 asistencija).

Mornar: Korać, Džons 12, Krstić, Radunović 6, Vujošević 5, Čalić 3, Mijović 2, Tejtum 24, Dikerson, Elis 9, Mugoša 10, Voler 15.