MEGA DRUGA NA TURNIRU U VRŠCU

Mega Leks je osvojio drugo mesto na turniru povodom 70 godina KK Vršac pošto je u finalu izgubio od Crvene zvezde mts rezultatom 80:74 (19:14, 19:24, 21:14, 21:22).

Posle dobrog početka utakmice, Mega je sredinom prve četvrtine pala u igri što je Zvezda iskoristila da se rezultatski odvoji na maksimalnih 12 poena razlike. Ipak Mega serijom 13:1 u poslednjih pet minuta druge četvrtine stiže do 38:38 na poluvremenu uz trojku Mušidija u poslednjim sekundama.

U drugom poluvremenu je Zvezda konstantno imala prednost a dodatni problemi su bile pete lične Zagorca i Tejića. Mega je u finišu pokušala da ugrozi pobedu Zvezde ali nije bila precizna sa linije slobodnih bacanja.

IMG-20160911-WA0005

Najbolji u redovima Mega Leksa je bio Zagorac sa 11 poena i 9 skokova. Tejić je postigao 14 a Spasojević 13 poena.

Mega je finale igrala u skraćenoj rotaciji sa devet igrača pošto zbog lakših povreda trener Milojević nije mogao da računa na Jaramaza i Simeunovića.

Naredni vikend Mega Leks će odigrati dve utakmice na turniru u Čačku protiv Igokee i Mornara.

Crvena zvezda mts: Jović 1, Rebić 9, Dangubić 8, Mitrović 9, Lazić 11, Simanić, Dobrić, Dženkins 7, Simonović 18, Apić, Gudurić 2, Kuzmić 4, Bjelica 11.

Mega Leks: Mušidi 11, Simić 4, Đoković 9, Jaramaz, Veljković 2, Spasojević 13, Milisavljević 6 (5 asistencija), Kaba 4, Zagorac 11 (9 skokova), Simeunović, Tejić 14.