MEGA SIGURNA PROTIV FMP-A ZA 1:0, IVANOVIĆ NEZAUSTAVLJIV

Košarkaši Mega Leksa su pobedom započeli seriju za 3. mesto pošto su bili ubedljivi protiv FMP-a sa 93:77 (19:20, 28:23, 28:21, 18:13). Meč protiv gostiju iz Železnika je u odličnoj atmosferi u hali PSC Pinki u Sremskoj Mitrovici, praktično rešen krajem treće četvrtine fantastičnom rolom Ivanovića koji je u tom periodu postigao 17 poena. Serija se igra na 3 pobede a pobednik će obezbediti plasman u ABA ligu naredne sezone. Sledeći meč je na programu u ponedeljak 6. juna od 20 časova u hali FMP u Železniku.

Najbolji u redovima Mega Leksa su bili Nikola Ivanović sa 24 poena (17 u trećoj četvrtini) i 10 asistencija za indeks 31, Petar Popović sa 16 poena i Rade Zagorac sa 15 poena i 10 skokova (indeks 29). Kod FMP-a je najbolji bio Ognjen Dobrić sa 28 poena.

mega_fmp_034062016_0013

U poluvremenu utakmice je održana Roda nagradna igra gde su se takmičil emlade košarkašice u šutiranju su nagrađene sa Roda paketima i majicama.

mega_fmp_034062016_0019

Dejan Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom: Ivanović, Zagorac, Simeunović, Nikolić i Janković. Mega je odigrala sjajnu odbranu na početku meča pa je u 7. minutu posle trojke Popovića vodila sa 13:5. Usledio je pad u igri što je FMP iskoristio i poenima Davidovca na isteku četvrtine došao do prednosti, 19:20.

FMP stiže do plus 5 na početku druge četvrtine ali odgovaraju Rašić i Zagorac. Posle izjednačene igre, usledilo je nekoliko trojki Mege (Rašić dve). Mega prelazi u vođstvo i zakucavanjem Veljkovića i poenima Nikolića pod faulom stiže do 47:43 na poluvremenu.

mega_fmp_034062016_0009

Drugo poluvreme je započeto poenima Jankovića pa Mega stiže do plus 10, 53:43. FMP je ponovo u naletu i uspeva da izjednači. U poslednjih 5 minuta treće četvrtine usledila je nestvarna rola Ivanovića koji sa 15 poena u kratkom periodu (ukupno 17 u trećoj četvrtini) odvodi Megu na 75:64 na kraju trećeg perioda.

U poslednjih 10 minuta je Mega stigla i do plus 20 i rutinski sačuvala pobedu do kraja meča.

Naredni meč se igra u ponedeljak 6. juna od 20 časova u hali FMP u Železniku a treći meč je zakazan za sredu 8. jun od 19 časova u Sremskoj Mitrovici.

mega_fmp_034062016_0020

Mega Leks: Simić, Rašić 8 (5 skokova i 5 asistencija), Đoković, Veljković 2, Ivanović 24 (10 asistencija, indeks 31), Zubac 7, Pavlović, Zagorac 15 (10 skokova, indeks 29), Popović 16 (4 ukradene lopte), Simeunović, Nikolić 8, Janković 13 (4 ukradene lopte).

FMP: Čović 8, Davidovac 9, Ostojić 2, Apić 9, Jeković, Đoković 4, Lazarević 2, Bursać 4, Dobrić 28, Šešlija 7, Radovanović 3, Tejić 1.