JUNIORI MEGE TREĆI U SRBIJI

Juniori Mega Leksa su osvojili 3. mesto na Finalnom turniru prvenstva Srbije za juniore pošto su savladali Jagodinu sa 68:61 (17:21, 13:12, 18:20, 20:8). U meču odigranom u hali Ranko Žeravica na Novom Beogradu, izabranici Miodraga Rajkovića su bili u rezultatskom zaostatku tokom najvećeg dela meča ali su odigrali sjajnu odbranu u poslednjem periodu meča gde su Jagodinu ograničili na samo 8 poena uz datih 20.

Sjajnu partiju je pružio Marko Pecarski koji je zabeležio 23 poena uz 17 skokova za indeks korisnosti 36. Dvocifreni su još bili Mišković sa 14 i Musić sa 11 poena.

Na ovaj način je zaključena sjajna sezona za mlađe kategorije Mega Leksa. Kadeti Mege su osvojili šampionsku titulu, prvu u istoriji kluba, dok su pioniri u prvoj godini postojanja selekcije bili drugi u Srbiji. Juniori Mege su, pored osvajanja trećeg mesta u Srbiji, po prvi put učestvovali na finalnom turniru juniorske Evrolige koji je ove sezone održan u Berlinu.

Mega Leks: A. Matić 2, Mišković 14, Musić 11, Vojinović 7, U. Matić, Pantelić, Raičković, Pecarski 23 (17 skokova, indeks 36), Nedeljković 4, Virijević, Plavšić 3, Bitadze 4.

Jagodina: Resimić, Kozomara, Veljković, Grušanović 18, Vulikić 3, Čabrilo 15, Milenković, Milošević 16, Pantelić 1, Đokić 8.