RADE OPET NA TERENU, MEGA OPET POBEDILA

Košarkaši Mega Leksa su odigrali sjajan meč protiv Tajfuna pošto su goste iz Slovenije savladali sa 92:70 (25:16, 18:20, 25:14, 24:20) u okviru 20. kola ABA lige. Mega je prelomila meč serijom 21:1 krajem treće i početkom četvrte četvrtine a svoj prvi nastup posle duge pauze zbog povrede je imao i kapiten Rade Zagorac.

Dejan Milojević je počeo meč sa sledećom petorkom: Jaramaz, Zagorac, Luvavu-Kabaro, Nikolić i Savović. Početak meča je protekao u znaku Mege pošto je povela 8:0 uz trojke Jaramaza i Luvavu-Kabaroa. Tajfun je počeo da se budi u napadu ali je Mega odgovorila pa je posle sjajnog zakucavanja Luvavu-Kabaroa bilo 19:10. Prva četvrtina je završena rezultatom 25:16.

mega_tajfun_17012016_0013

Druga četvrtina je počela serijom gostiju 0:9 za izjednačenje, 25:25. Savović vezuje 7 poena i vraća Megi vođstvo. Jaramaz pogađa novu trojku pa se na poluvreme otišlo sa 43:36.

Početak drugog poluvremena je obeležila odlična odbrana Mege pa je posle efektne blokade Kabe i poena Jaramaza, Mega povela sa 50:38. Tajfun ponovo uzvraća i serijom 2:11, stiže na samo minus 3, 52:49. Od tog trenutka je na terenu postojao samo jedan tim pošto je Mega serijom 21:1 krajem treće i početkom poslednjeg perioda stigla do ključne prednosti, koja je u jednom trenutku iznosila plus 26, 78:52. Posle toga su priliku da igraju dobili igrači sa manjom minutažom u prethodnom periodu koji su mirno priveli meč kraju za konačan rezultat 92:70.

YouTube / ABA liga j.t.d. – via Iframely

Posle 20 kola, Mega ima skor od 13 pobeda i 7 poraza i trenutno drži četvrtu poziciju na tabeli dok je Tajfun ostao na začelju sa 7 pobeda uz 13 poraza. U narednom kolu 24. januara od 19 sati Mega Leks gostuje Sutjesci u Nikšiću.

Mega Leks: Aranitović 8, Đoković, Jaramaz 17, Ivanović 12 (8 asistencija), Savović 20 (7 skokova), Pavlović (5 skokova), Luvavu-Kabaro 10 (4 ukradene lopte), Kaba 9 (7 skokova), Simeunović, Nikolić 5 (7 skokova), Janković 11.

Tajfun: S. Sebič 2, M. Sebič 3, Debelak, Držić 10, Čebular 16, Zimić 2, Bratož 6, Klark, Ponjavić 13, Drobnjak 6, Bolčina 4, Parker 5.