MEGA ODBRANILA DOMAĆI TEREN, KRKA PALA POSLE PRODUŽETKA

Košarkaši Mega Leksa odbranili su domaći teren u Sremskoj Mitrovici i 6. put ove sezone pošto su savladali Krku posle produžetka sa 84:77 (16:26, 28:14, 14:19, 13:12, 13:6). Iako šuterski nisu bili raspoloženi, izabranici Dejana Milojevića su odličnom odbranom u najvećem delu susreta i sjajnim ofanzivnim skokom (24 uhvaćene lopte u napadu) na kraju došli do zasluženog trijumfa. Ovom pobedom će Mega ponovo prenoćiti na čelu tabele sa skorom 9-3.

Utakmica je počela vrlo loše po Megu pa je posle 4 minuta rezultat bio 2:11. Nikolić trojkom i Ivanović polaganjem posle ukradene lopte vraćaju rezultatski balans ali Krka odgovara novim poenima sa distance za 16:26 na kraju prve četvrtine.

mega_28112015_0006

Krka je čuvala prednost do sredine druge četvrtine a onda  su izabranici Dejana Milojevića preko poena Jankovića u reketu i trojkama Luvavu-Kabaroa prešli u vođstvo. Posle novog ofanzivnog skoka  i poena Jankovića, na poluvreme se otišlo sa 44:40.

Treću četvrtinu odlično otvara Kaba koji postiže 6 poena, od kojih je poslednji bio posle sjajne akcije sa Luvavu-Kabaroom i poena postignutih iz odbojke. Posle toga su usledili koševi sa obe strane sa obe strane a pred poslednju četvrtinu se otišlo sa rezultatom 58:59.

Poslednja četvrtina je počela izjednačenom igrom i tako se igralo do 36 minuta, kada je Krka povela sa 64:68. Simeunović uspeva iz teške pozicije da dođe do skoka u napadu i posle faula, pogađa oba slobodna bacanja a potom je precizan bio i Ivanović. U poslednja 2 minuta se ušlo sa 68:68 i u penal završnici  se ipak otišlo u produžetke pošto je Ivanovićev šut za 3 poena bio neprecizan.

U produžetku je ključnu ulogu odigrao Jaramaz koji je pogodio prvo trojku pa oba slobodna bacanja a potom i težak koš sa jedne noge iz pada za 80:76. Do kraja produžetka je Mega dobrom odbranom sačuvala pobedu.

YouTube / ABA liga j.t.d. – via Iframely

U narednom kolu ABA lige, Mega Leks gostuje u Valjevu protiv Metalca a meč se igra 6. decembra od 17 časova.

Mega Leks: Simić, Aranitović 5, Đoković, Jaramaz 14, Veljković, Ivanović 13 (4 asistencije, 5 skokova), Pavlović, Luvavu-Kabaro 20 (9 skokova), Kaba 10 (6 skokova), Simeunović 4 (9 skokova), Nikolić 3, Janković 13 (12 skokova).

Krka: Tratnik, Ivanov 10, Sinovec 16, Rojc 6, Lalić 20, Katnić 7, Mulalić 11, Kastrati, Dimec, Polutak, Ritlop, Lapornik 7.

Đorđe Simeunović:„Ovo je bila veoma važna utakmica za nas. Čestitao bih igračima obe ekipe na velikoj borbi, a mojoj ekipi na izuzetno bitnoj pobedi. Znali smo da će biti teško, ali uspeli smo da se izvučemo iz teške situacije na kraju meča i zasluženo trijumfujemo. Ovog puta je naša kondicija došla do izražaja“.

Dejan Milojević:„Prezadovoljan sam pobedom jer u sezoni su nekad bitnije pobede kad ne igrate dobro. Ovog puta odbrambeno smo bili jako dobri tri četvrtine i u produžetku, ali je u tom segmentu igre prva četvrtina bila loša jer smo primili 26 poena. Sve ostalo je bilo na našem prepoznatljivom nivou ove sezone. Naterali smo Krku na 21 izgubljenu  loptu i to je bio ključ pobede uz očajan šut za tri poena i to naših glavnih igrača Luvavua i Ivanovića. Međutim, i oni su dali svoj doprinos u odbrani, mislim da smo bili dovoljno hrabri i priveli utakmicu kraju na pravi način. Sad imamo skor 9-3 i koliko god da sam optimista, ne mogu da kažem da sam baš ovo očekivao, ali neću uopšte da razmišljam o kraju sezone nego da idemo utakmicu po utakmicu i da dobijemo koga god možemo“.

mega_28112015_0024

Luka Lapornik:„Čestitao bih mojim saigračima na dobrom pristupu. Dobro smo otvorili meč, ali kasnije smo pali, izgubili smo previše lopti i dozvolili smo Megi lagane poene iz kontri. Takođe, protivniku smo dopustili veliki broj ofanzivnih skokova. Moram da naglasim da smo igrali dosta dobro i da nije bilo gluposti na kraju i da smo pogodili neki otvoreni šut, mogli smo i da pobedimo“.

Vladimir Anzulović:„Želim da se pre svega zahvalim na gostoprimstvu i čestitam Megi i njenom treneru na sjajnim igrama i rezultatima koje ostvaruju ove sezone. Nikome nije lako da igra u Mitrovici i apsolutno zasluženo su hit ABA lige i zbog načina na koji treniraju i kako igraju. Moram da se zahvalim i mojim igračima koji su sproveli većinu stvari što se tiče timske taktike, ali propusta je bilo u individualnoj taktici što se odrazilo na veliki broj izgubljenih lopti i ofanzivnih skokova Mege što je delimično i posledica naše niže postave. Na kraju, kada nam se nudila pobeda u ovoj utakmici kao na tacni, nismo uspeli da pogodimo otvorene šuteve“.