MEGA LEKS UBEDLJIV PROTIV MLADOSTI!

Košarkaši Mega Leksa su u prijateljskom meču odigranom u hali FMP u Železniku pobedili Mladost iz Zemuna sa 82:62 (17:16, 25:18, 18:12, 22:16).

Mega je do ubedljive pobede došla najviše zahvaljujući agresivnoj igri u odbrani kojom je naterala protivnika na veliki broj grešaka nakon kojih su često usledili laki poeni.

Mega je počela meč u petorci Ivanović, Jaramaz, Luvavu, Nikolić i Kaba. Dobra odbrana na startu je, uz zakucavanja Luvavua i Kabe, donela prednost 9:4 posle 7 minuta igre. Gosti nakon toga pogađaju dve trojke i ne dozvoljavaju Mega Leksu da se odlepi. Posle prvih 10 minuta je bilo 17:16.

Na početku druge četvrtine je Mladost povela sa 22:23 nakon čega je Dejan Milojević zatražio tajm-aut. Odmah potom je Mega uzvratila presingom u odbrani i sa tri postignute trojke, od kojih je Jaramazova bila uz faul. Mega je povela sa 10 razlike, 37:27. Mladost ne dozvoljava veće odlepljivanje a na poluvreme se ide sa 42:34, posle odlične kontre Mege i polaganja Pavlovića.

Luvavu nastavlja u dobrom ritmu u drugom poluvremenu sa trojkom i košem uz faul za 53:40. Mladost je više od 5 minuta bila bez poena što je Mega iskoristila da se odvoji na 17 poena prednosti. U tim trenucima se u odbrani istakao Zagorac uz dobra razigravanja saigrača.

U poslednjoj četvrtini su šansu dobili igrači sa manjom minutažom a do kraja meča je razlika uvećana poenima Simeunovića i Đokovića.

Naredni meč Mega Leks igra 31. avgusta u Vizuri protiv Vircburga.

Mega Leks: Simić, Zagorac 3, Nikolić 5,  Đoković 5, Musić, Luvavu 20, Jaramaz 6, Simeunović 13, Pavlović 14, Kaba 4, Ivanović 6 i Veljković 6.