POBEDA U PRODUŽETKU PROTIV VOJVODINE ZA 4. TRIJUMF U NIZU!

Košarkaši Mega Leksa su vezali i četvrtu pobedu u nizu u Superligi pošto su, u okviru 7. kola Superlige, posle produžetka savladali Vojvodinu Srbijagas rezultatom 88:87 (13:21, 24:14, 13:23, 29:21, 9:8).

U izuzetno uzbudljivom meču punom preokreta, gosti iz Novog Sada su u poslednjem napadu imali šansu za pobedu ali je Rade Zagorac odigrao odličnu odbranu pa Grubor nije uspeo ni da uputi šut ka košu. Posle 7. kola, Mega Leks ima skor 4-3 a Vojvodina 3-4.

Mega je počela meč sa petorkom u sastavu Miljenović, Zagorac, Kešelj, Jokić i Šulović. Gosti bolje startuju meč pa je posle pet minuta igre 4:12. Posle tajm-auta, košarkaši Mege su i dalje imali problema u napadu pa su gosti došli i do 13 poena prednosti. Prvi koš iz igre za Mega Leks je pogođen tek u finišu četvrtine pošto je Krstić bio precizan za tri poena.

Druga četvrtina je počela sa odličnom odbranom Mege što je dovelo do serije 13:0 i vođstva 28:25. Do poluvremena je viđena izjednačena igra pa se na odmor otišlo sa 37:35.

U trećoj četvrtini je ponovo proradio šut sa distance gostiju a posebno se istakao Novak sa nekoliko pogođenih šuteva. Vojvodina je povela sa 10 razlike a u poslednju četvrtinu se ušlo sa 50:58.

U poslednjih 10 minuta je Mega ponovo zaigrala dobro u odbrani ali su gosti ipak održavali prednost. Na 5 minuta do kraja je bilo 57:65 a onda je Miljenović pokrenuo seriju a pridružili su mu se Jokić i danas u odbrani sjajni Kešelj (šest ukradenih lopti) pa je Mega povela sa 69:67. U poslednjem minutu je Mega Leks imao plus 4 ali gosti preko Novaka sa linije penala stižu do produžetka pošto je Vebster u poslednjoj sekundi promašio ulaz iz teške pozicije.

Činilo se da je Mega imala dobijen meč u rukama posle trojke Zagorca u produžetku za plus 7 ali su gosti uspeli i tad da se vrate. Jokić pogađa jedno slobodno bacanje za 88:87 a gosti ne pogađaju preko Matića i Popovića. Vebster na nekoliko sekundi do kraja ne uspeva da pogodi trojku iz teške pozicije ali je Zagorac u nastavku odigrao odličnu odbranu i naterao Grubora na izgubljenu loptu za pobedu Mega Leksa.

Mega Leks: Kešelj 6 poena, 10 skokova i 6 ukradenih, Krstić 5 poena, Jaramaz, Veljković, Miljenović 22 poena i 4 asistencije, Bojić, Jokić 28 poena, 15 skokova i 2 blokade (indeks 36), Šulović 3 poena i 7 skokova, Vebster 12 poena i 6 asistencija, Simović, Zagorac 10 poena, Nikolić 2 poena.

U redovima Vojvodine su se istakli Jovan Novak sa 22 poena, 10 skokova i 8 asistencija i Aleksandar Bursać sa 17 poena i 11 skokova.

Mega Leks u narednom meču dočekuje Crvenu zvezdu. Utakmica je zakazana za sredu 20. maj od 18 časova.

Dejan Milojević:“Vojvodina je igrala čvrsto i disciplinovano dok smo mi serijom brzopletih šuteva ušli u krizu samopouzdanja. Loše smo šutirali, njima su ušle neke trojke. Hrabro smo igrali i na kraju imali i sreće. Može da se desi da meč u Novom Sadu bude ključan za prolaz na kraju. Čestitam svojoj ekipi jer je potrebno pobeđivati i kada ne igramo dobro“.

Nenad Miljenović:“Izuzetno težak meč. Propustili smo neke šanse i greškama doveli Vojvodinu u situaciju da pobedi. Važna pobeda za samopouzdanje. Sledeći meč je protiv Zvezde i moramo da se još bolje spremimo“.