MEGU ŠUT DELIO OD MAJSTORICE, ZVEZDA U FINALU!

Ponovo je Mega pružila sjajnu partiju protiv Crvene zvezde u Sremskoj Mitrovici ali je šut Kešelja za tri poena završio na obruču pa su u finale sa rezultatom 89:90 (18:23, 24:17, 27:27, 20:23) i sa 0:2 u seriji, otišli gosti.

Najbolji u ekipi Mega Leksa su bili Nikola Jokić sa 23 poena (7-9 za dva) i 8 skokova (indeks 34), Nenad Miljenović sa 15 poena i 6 asistencija i Danilo Nikolić sa 13 poena i 8 skokova. Kod gostiju je Nikola Kalinić postigao 24 poena.

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom Miljenović, Zagorac, Kešelj, Nikolić i Jokić. U početku ekipe nisu bile previše precizne pa je posle četiri minuta rezultat bio 5:5. Nakon toga Zvezda sa 8 vezanih poena Marjanovića stiže do plus 8, 9:17. Posle tajm-auta Milojevića, Mega je uspela da veže 8 poena uz sjajne asistencije poput Jokićeve za Vebstera, i smanji na minus 1. Na prvi odmor se otišlo sa 18:23.

U drugoj četvrtini je do sredine Zvezda uspevala da zadrži koš, dva prednosti nad Megom a onda je domaća ekipa zaigrala sjajno u odbrani. Za skoro pet minuta, Zvezda nije uspela da stigne do koša dok je Mega Leks postigao 9 i prešao u vođstvo, 39:34. Rezultat na poluvremenu je bio 42:40.

Na startu drugog poluvremena, Nikolić za dva i Miljenović za tri donose plus 7 za Megu. Lazić postiže trojku za goste ali uzvraća Kešelj. Šulović po ulasku u igru vezuje 5 poena, a Kešelj novom trojkom donosi plus 9, 60:51 a minut kasnije i dvocifrenu prednost posle koša uz faul, 63:53. Zvezda se trojkama Vilijamsa vratila u igru pa je pred poslednjih 10 minuta rezultat bio 69:67.

Jokić je ponovo sjajno zaigrao na početku poslednje četvrtine i sa 7 vezanih poena donosi 78:71. Zvezda odgovara preko 5 poena Kalinića i 3 slobodna bacanja Vilijamsa i prelazi u vođstvo. Miljenović prekida seriju gostiju i vraća vođstvo 82:79. Zvezda odgovara trojkama a Jokić postiže izuzetno važan koš u poslednjoj sekundi napada za 87:85. Nakon toga Miljenović krade loptu za 89:85 na 3:24 do kraja meča. Mega nakon toga potpuno staje u napadu, Kalinić pogađa trojku a potom i Mitrović slobodna bacanja sa 89:90 pred poslednji minut. Zagorcu na ulazu lopta izlazi iz koša ali Mega uspeva da odbrani napad Zvezde. U poslednjem napadu je Kešelj šutem za tri na dve sekunde pre kraja pokušao da donese pobedu ali se lopta odbila od obruča i u finale plej-ofa je otišla Crvena zvezda.

Mega Leks: Kešelj 14 poena, Nemanja Krstić 3 poena, Ognjen Jaramaz 5 poena, Veljković, Miljenović 15 poena, 6 asistencija i 4 skoka, Bojić, Jokić 23 poena, 8 skokova i 4 asistencije, Šulović 9 poena i 4 skoka, Vebster 5 poena, Zagorac 2 poena, Simeunović, Nikolić 13 poena i 8 skokova.

Nikola Jokić:”Sjajan meč gde su svi uživali, igrači i publika. Celu utakmicu smo vodili, imali smo šut za pobedu. Pokušali smo da ih iznenadimo ali nam je malo nedostajalo na kraju. Želeo bih da se zahvalim Megi za dve i po godine provedene u klubu i za sve što mi je pružila. Bila mi je čast da nosim roze-ljubičasti dres”.

Dejan Milojević:”Čestitke Zvezdi na zasluženoj pobedi i na plasmanu u finale. Morali smo da odigramo totalno drugačiji meč od prvog da bi imali šanse u Mitrovici i to smo i uradili. Odigrali smo jedan kvalitetan meč i kao dosta puta ove sezone, nedostajala nam je sportska sreća ali ima vremena za ove mlade mlade momke. Samim tim što smo nekoliko puta ove sezone igrali mečeve sa Zvezdom na jednu loptu je veliki uspeh za nas. Mislim da su naši igrači tokom sezone sazrevali i napredovali, što je i naš osnovni cilj, da budu bolji na kraju nego na početku sezone”.