MEGA SLAVILA U ŽELEZNIKU ZA TREĆU POBEDU U NIZU!

Košarkaši Mega Leksa su odneli pobedu iz Železnika pošto su u okviru 6. kola Superlige savladali FMP rezultatom 83:92 (21:24, 16:23, 28:26, 18:19). Mega je tako došla do treće pobede u nizu i skora 3-3 u Superligi.

Mega Leks je počeo utakmicu u sastavu Miljenović, Zagorac, Kešelj, Jokić i Šulović. Prve poene za Megu postiže Šulović uz faul za plus jedan i 4:3 za FMP. U narednih par minuta ekipe nisu bile previše efikasne a Mega preko Jokića i Miljenovića stiže do prvog vođstva, 7:9. Igralo se koš za koš narednih nekoliko minuta da bi Krstić trojkom doneo plus pet za Mega Leks, 17:22. Prva četvrtina se završila rezultatom 21:24.

Druga četvrtina počinje serijom Mega Leksa 0:8 za maksimalnih plus 11, 21:32. FMP odgovara preko Gudurića i smanjuje na pet poena zaostatka ali se Mega preko Jokića i Vebstera ponovo odvaja. Na poluvreme se otišlo sa 37:47 poenima Jokića posle skoka u napadu.

Na startu drugog poluvremena Miljenović vezuje šest poena za plus 14, 41:55. FMP posle trojke Đokovića smanjuje na osam poena razlike pa je trener Milojević zatražio tajmaut. U narednim minutima je Mega održavala prednost preko Zagorca i Jokića a potom im se priključio i Vebster sa dva dobra ulaza. FMP smanjuje na šest poena razlike ali Miljenović pronalazi u narednom napadu Krstića za zakucavanje. Na odmor pred poslednjih 10 minuta se otišlo sa trojkom Kešelja u poslednjoj sekundi za 65:73.

Nešto slabiji početak košarkaša Mega Leksa je FMP iskoristio da smanji na tri poena zaostatka ali Kešelj pogađa trojku posle izlaska iz bloka a potom u narednom napadu zakucava za plus osam, 72:80. FMP se ne da i smanjuje na četiri poena razlike i u poslednjih pet minuta se ulazi sa 78:82. U uzbudljivom finišu Mega dobro kontroliše defanzivni skok i preko Jokića stiže do plus osam pred poslednji minut utakmice, 80:88. Ostatak utakmice je Mega Leks rutinski priveo kraju.

Mega Leks: Kešelj 16 poena, Krstić 5 poena, Jaramaz, Veljković, Miljenović 20 poena i 5 asistencija, Bojić, Jokić 24 poena i 19 skokova, Šulović 6 poena, 6 skokova i 6 asistencija, Vebster 14 poena, Simović, Zagorac 7 poena, Nikolić.

U redovima FMP-a najbolji je bio Mićović sa 26 poena i 10 skokova.

Narednu utakmicu košarkaši Mega Leksa igraju u subotu 16. maja, kada dočekuju Vojvodinu.