MILIČ I BREZEC BOLJI OD MLADOG TIMA MEGA LEKSA

Mladi tim Mega Leksa je nastavio sa prijateljskim utakmicama u periodu po okončanju sezone. Ovaj put je u hali „SC Vizura Sport“ ugošćena ekipa Al Kuvajta iz istoimene zemlje predvođena legendarnim slovenačkim internacionalcima Markom Miličem i Primožem Brezecom. Pobedu su odneli gosti rezultatom 68:86.

U prvoj četvrtini igrači mladog tima Mege su se dobro držali ali su gosti završili prvih 10 minuta sa plus 4, 15:19.

U drugoj četvrtini je tim iz Kuvajta napravio ključnu seriju i poveo sa 15 poena razlike. Mega je pokušavala da se vrati u meč i to je donekle uspela kada je sredinom trećeg perioda smanjila na osam poena razlike. Ipak, snage za preokret nije bilo pa su gosti na kraju zasluženo slavili.

U mladom timu Mega Leksa najbolji su bili Nikola Pavlović sa 13 poena i 6 skokova a pratili su ga Milenko Veljković sa 12 poena i 8 skokova i Stefan Simić sa istim brojem poena uz 6 asistencija.

U gostujućoj ekipi su se istakli Al-Dehiri sa 21 poenom (trojke 6/10), Marko Milič sa 16 poena, 5 asistencija i 8 skokova kao i Primož Brezec sa 15 poena i 12 skokova.