DOBAR OTPOR MLADOG TIMA MEGA LEKSA REPREZENTACIJI JORDANA!

Selekcija mlađih kategorija Mega Leksa je pružila dobar otpor reprezentaciji Jordana ali je na kraju poražena sa 71:82 (21:28, 16:20, 14:21, 20:13).

U prijateljskoj utakmici odigranoj u hali „Basket City“, gosti iz Jordana su od samog starta utakmice došli do prednosti preko nekoliko pogođenih trojki. Mladi tim Mega Leksa je imao problema da zaustavi šut sa distance gostiju pa je prva četvrtina završena rezultatom 21:28.

U drugoj četvrtini, igrači Mege su zaigrali bolje u odbrani i smanjili rezultat na 31:35 ali gosti pogađaju dve trojke za prvu dvocifrenu prednost koju su održali do poluvremena, 37:48.

U nastavku utakmice je do izražaja došla fizička prednost i iskustvo gostiju pa su uspeli da povedu i sa 20-ak poena razlike. Košarkaši Mege se ipak nisu predali pa su u poslednjem periodu smanjili i na osam poena razlike a meč je završen rezultatom 71:82.

U redovima Mege najbolji su bili Stefan Simić sa 17 poena,  4 skoka i 8 iznuđenih faulova, Radovan Đoković sa 15 poena i 5 asistencija, Milenko Veljković sa po 12 poena i skokova i Nikola Pavlović sa 12 poena.