KADETI MEGE SLABIJI OD ZVEZDE U ČETVRTOM KOLU KADETSKE SUPERLIGE!

KK Mega Leks – KK Crvena Zvezda Telekom

83:92 (22:18, 14:24, 27:24, 20:26)

Bila je ovo jedna dobra utakmica dve vodeće ekipe kadetske Superlige. Dosadašnji lider i neporažena ekipa KK Mega Leksa i pored toga što je dobio dve četvrtine nije uspeo da dobije i utakmicu. Prva četvrtina je bila dosta ujednačena sa malom prednošću domaće ekipe, što je i rezultiralo vođstvom na kraju prvog dela od 22:18. Odgovor kvalitetnog protivnika je usledio u drugom periodu, gde agresivna odbrana domaćina nije došla do izražaja. Vođeni odličnom igrom Ćorovića “gosti” dobijaju drugi period sa 24:14 i odlaze na veliki odmor sa 6 poena prednosti. Predvođena odličnim Vojinovićem i Matićem Mega pokušava da postavi stvari na svoje mesto. Dobija treći period sa 27:24 i prilazi na samo 3 poena razlike. U rovovskoj borbi u poslednjoj četvrtini kadeti Crvene Zvezde su imali više daha, reklo bi se i dužu klupu, pa uspevaju da prelome domaću ekipu. Konačnih 92:83 možda i jesu pokazatelj dešavanja na terenu. Kod domaće ekipe su se istakli Vojinović sa 24, Mišković sa 19, Matić sa 15i Musić sa 14 poena, dok su kod pobedničke ekipe to bili Ćorović sa 27, Radović sa 19, Rebić sa 10 i Radanov sa 10 poena.