MZT SAVLADAO MEGU U XIV KOLU ABA LIGE

Meč XIV kola ABA lige, između MZT-a i Mega Leksa završen je rezultatom 84:79, po četvrtinama 26:23, 14:20, 21:27 i 23:19.

Utakmica u Skoplju od samog početka je nagoveštavala neizvesnu završnicu. Prvo poluvreme završeno je rezultatom 43:40. U nastavku meča igralo se poena za poen, sve do 39. minuta kada je MZT stekao četiri poena prednosti, 79:75, posle penala Šehovića, ali je Ognjen Jaramaz potom pogodio trojku i priveo svoj tim na poen zaostatka. Nakon toga je MZT promašio napad, ali je Rade Zagorac u sledećem napadu izgubio loptu, tako da je domaći tim sa penala stekao tri poena prednosti, a onda je sačuvao prednost do kraja meča pošto je bio precizan u penal-završnici.

Nešto lošiju partiju pružili su Jokić (devet poena, osam skokova i sedam asistencija) i Miljenović (pet poena, sedam uhvaćenih lopti i šest asistencija).  Međutim, njihovi saigrači Marelja, Kešelj i Čantekin imali su vrlo dobro veče. Marelja je postigao 16 poena, dok su Kešelj i Čantekin postigli po 11 poena.

MZT je predvodio Šehović sa 19 poena, dok je Stefan Sinovec postigao 17 na debiju za novi-stari tim.

Ovim porazom Mega je zadržala osmu poziciju na tabeli i u broju pobeda se izjednačila sa Krkom, Zadrom i Szolnokom.

U XV kolu ABA Lige, Mega Leks dočekuje Levski. Meč je zakazan za nedelju, 28.12.2014. u 19h.