DEJAN MILOJEVIĆ – Utakmica je bila tvrda, pravi plej-of duel dve dobre ekipe

Utakmica je bila tvrda, pravi plej-of duel dve dobre ekipe. Uspeli smo da zaustavimo taj njihov kontranapad, gde smo u prošloj utakmici imali mnogo prblema sa tim. Nelson Demarkus je pravio tada mnogo problema i moja prednja linija je večeras uspela to da reši, tako da nam Zvezda nije dala puno lakih poena. Bili smo dosta nervozni u prvom poluvremenu. Igrali smo dobru i čvrstu odbranu, međutim u napadu smo promašivali neke lagane situacije i nismo uspeli da privedemo meč kraju, sa razlikom koja je u jednom trenutku iznosila i plus deset. Onda je Zvezda pojačala odbranu i uspela da se vrati u meč, a mi nismo odgovorili dobro i u egalu smo ušli u poluvreme. U drugom poluvremenu se igrala rezultatska klackalica, malo su oni vodili, malo mi i na kraju smo imali sreću, ali smo je i zaslužili. Nije nam baš bio plan da Zvezda ima poslednji šut za tri poena, da proba da pogodi, ali, eto, ponekad sreća i treba da se zasluži. Čestitam svojim igračima na velikoj borbenosti i na želji da skupo prodamo kožu, jer bez obzira što je 1:1, Zvezda je apsolutni favorit. Podigli su formu i moj prijatelj i nekadašnji saigrač Dejan Radonjić je uradio stvarno jako dobar posao i Zvezda polako staje na tu crtu jednog dobrog defanzivnog tima, tako da stvarno nije lako igrati protiv takve ekipe. Malo je vremena za odmor i sigurno ćemo i mi i oni gledati da napravimo neke taktičke stvari, koliko je to god moguće za taj jedan trening, koji ćemo imati. Znam da ćemo dati sve od sebe, pa šta bude? Probaćemo da uđemo u finale ako nam Zvezda da šansu. Da li je prvo poluvreme koje ste odigrali protiv Zvezde bilo najlošije odigrano ove sezone? Ofanzivno možda, defanzivno sigurno ne. Kada jednu ekipu kao što je Zvezda svedete na 29 poena za prvih 20 minuta igre, mislim da to nikako ne može da se smatra lošim poluvremenom. Jednostavno, ja košarku ne delim na odbranu i na napad. To je jedna celina i jedno bez drugog ne ide. Koliko smo god bili lošiji u napadu, u odbrani smo to, ipak, uspevali da nadoknadimo. Da li je prednost Mege to iskustvo koje vaši igrači stiču igrajući pred punim dvoranama, uspeh sa kojimse nose, susreti sa svim tim silnim zvižducima…? Naravno da je ovo neprocenjivo iskustvo večeras, jer je Nikola Jokić, 18 – godišnji dečak, rođen ’95, dobio šansu i prilično dobro odigrao. Ja mislim da ni jedna juniorska utakmica, koliko god poena dala i kog god značaja bila, ne može da zameni polufinale plej – ofa protiv Crvene zvezde. Da ne pominjem sada tu i ove druge mlade igrače. Znači, tu prvenstveno Novica, a i Bobi, naravno, prenose to iskustvo, jer treba biti hrabar da biste igrali pred Zvezdinim navijačima, protiv jedne takve odlične ekipe’’.