VELIKA POBEDA MEGA MIS-A PROTIV CRVENE ZVEZDE!

Košarkaši Mega MIS-a nastavili su sa izvanrednim izdanjima i rezultatima u ABA ligi, pošto su u 24. kolu upisali petu vezanu pobedu tako što su kao gosti u Štark Areni savladali lidera na tabeli Crvenu zvezdu Meridianbet 83:89 (18:24, 30:17, 21:22, 14:26). Izabranici Marka Baraća su bili i u dvocifrenom zaostatku u trećoj četvrtini, ali su odbijali da se predaju. Prepolovili su zaostatak do poslednje četvrtine, a onda sjajnom igrom na oba kraja terena stigli do preokreta za samo tri minuta. Vodila se u nastavku velika borba, da bi Mega serijom 9:0 u završnici slomila otpor rivala i stigla do velike pobede. Mega MIS tako na dva kola do kraja ligaškog dela sezone ima učinak 14-10 i izvesno će igrati plej-of regionalnog takmičenja. Crvena zvezda ostaje prva na tabeli sa bilansom od 20 trijumfa i četiri poraza.

Najefikasniji u jednoj od najvećih ovosezonskih pobeda Mega MIS-a bio je Stefan Miljenović sa 18 poena, ali je najkorisniji bio kapiten Uroš Plavšić koji je protiv srpskog predstavnika u Evroligi zabeležio dabl-dabl sa 16 poena i 12 skokova za indeks 22. Odličan i Andrija Jelavić sa 16 poena i sedam skokova (indeks 21), a veliki doprinos dali su i Nikola Đurišić sa 14 poena, kao i Omerdžan Iljasolu i Filip Jović koji su postigli po 10.

U ekipi Crvene zvezde istakao se Adam Hanga sa 22 poena, dok je Nemanja Nedović brojao do 16.

Egal je bio na snazi sve do sredine uvodnog kvartala, kada je Mega serijom 11:0 uspela da se odvoji na 15:24, da bi se na prvi odmor otišlo sa plus šest u korist Baraćevih izabranika (18:24). Nastavila je Mega sa dobrom igrom, pa je posle trojke Jelavića povela i 20:29, a prednost je čuvala sve do poslednja četiri minuta druge četvrtine, kada je Zvezda stigla do izjednačenja, a ubrzo i do preokreta. Vodila se velika borba u narednim minutima, ali je domaćin posle 20 minuta ipak bio u prednosti 48:41.

Povela je Crvena zvezda u trećoj četvrtini i sa dvocifrenom razlikom, ali su košarkaši Mega MIS-a odbijali da se predaju, pa su preko Miljenovića i Jovića uspeli da priđu na 69:63 pred odlučujući period. Ušli su Baraćevi puleni sa velikom energijom u poslednju četvrtinu i nastavili da tope zaostatak, da bi posle tri minuta, trojkom Iljasolua, stigli do izjednačenja, a potom je Jović posle ukradene lopte poenima u tranziciji preokrenuo rezultata (74:76). Igralo se u nastavku koš za koš, Mega je čuvala prednost, a onda je napravila seriju i posle trojke Đurišića na 73 sekunde do kraja povela 80:88. Sve je bilo jasno u Areni, Mega je na gostovanju srušila lidera ABA lige!

U narednom, 25. kolu ABA lige, košarkaši Mega MIS-a dočekuju Split u Hali sportova Ranko Žeravica, a susret je zakazan za nedelju, 31. mart, od 18.00.

Mega MIS: Milijašević 3, Miljenović 18, Jelavić 16 (7 sk, in 21), Marković, Milutinović, Iljasolu 10 (5 as), Đurišić 14, Kovačević, Plavšić 16 (12 sk, in 22), Jović 10, Malovec 2

Crvena zvezda: Lazarević 2, Teodosić 3, Hanga 22, Davidovac 9, Mitrović 8, Lazić, Tobi 5, Bolomboj 5, Ilić 4, Nedović 16, Giedraitis 9, Gilespi