BARAĆ: „IZVANREDNA REAKCIJA I NIVO BORBE U DRUGOM POLUVREMENU“

Košarkaši Mega MIS-a nastavili su sa izvanrednim izdanjima i rezultatima u ABA ligi, pošto su u 24. kolu upisali petu vezanu pobedu tako što su kao gosti u Štark Areni savladali lidera na tabeli Crvenu zvezdu 83:89 (18:24, 30:17, 21:22, 14:26). Izabranici Marka Baraća su bili i u dvocifrenom zaostatku u trećoj četvrtini, ali su odbijali da se predaju. Prepolovili su zaostatak do poslednje četvrtine, a onda sjajnom igrom na oba kraja terena stigli do preokreta za samo tri minuta. Vodila se velika borba, da bi Mega serijom 9:0 u završnici slomila otpor rivala i stigla do velike pobede. Mega MIS tako na dva kola do kraja ligaškog dela sezone ima učinak 14-10 i izvesno će i ove sezone igrati plej-of regionalnog takmičenja. Crvena zvezda ostaje prva na tabeli sa bilansom od 20 trijumfa i četiri poraza.

Trener Mega MIS-a Marko Barać je izneo utiske na konferenciji za medije posle utakmice:

U prvom delu sezone smo protiv Crvene zvezde odigrali dobro, bili u igri praktično 40 minuta i na kraju je moglo da ode na obe strane, ali oni su bili bolji u završnici. Osetili smo da možemo da se nosimo i na taj način smo se spremali. Otvorili smo meč izvanredno, napadački vrlo pametno, defanzivno odgovorno i prva četvrtina se završila kako smo želeli. U drugoj četvrtini, nošeni nekim momentima i preteranim samopouzdanjem, pokušali smo da budemo veći majstori od majstora preko puta, što je za sada nemoguće i napravili smo nekoliko gluposti, čime smo dozvolili Zvezdi da okrene utakmicu do kraja druge četvrtine. Međutim, reakcija mog tima u drugom poluvremenu je bila izvanredna, kao i nivo borbe sa ovakvom rotacijom, večeras prilično skraćenom, jer je naš najvažniji odbrambeni igrač Malovec rano napravio pet faulova, ali igrači koji su bili na terenu su sve ovo izneli neverovatno. Rekao sam im u svlačionici da sam puno pričao ovih dana, a da bi sve što bih dalje rekao pokvarilo njihovih pet minuta,