STOTKA MEGA MIS-A PROTIV MORNARA ZA POVRATAK NA POBEDNIČKI KOLOSEK

Košarkaši Mega MIS-a su u 20. kolu ABA lige dočekali Mornar-Barsko zlato u Hali sportova Ranko Žeravica i ubedljivom igrom u završnici došli do vrednog trijumfa rezultatom 101:87 (26:27, 24:21, 22:17, 29:22). Posle veoma efikasnog, ali i izjednačenog prvog poluvremena, izabranici Marka Baraća su u trećoj četvrtini počeli da grade prednost, da bi sredinom odlučujućeg perioda stekli potpunu kontrolu. Kada su posle serije Uroša Plavšića stekli dvocifrenu prednost, nisu je ispuštali, te su uspešno priveli utakmicu kraju i vratili se na pobednički kolosek. Mega MIS tako Kup Radivoja Koraća dočekuje sa učinkom 10-10 u regionalnom takmičenju, dok je Mornar pretrpeo 16. poraz (4-16).

Sjajan je u pobedničkom sastavu bio Stefan Miljenović sa dabl-dablom od 16 poena i 10 skokova, a samo tri asistencije nedostajale su mu za tripl-dabl (indeks 31). Dabl-dabl su ubeležili i Uroš Plavšić sa 18 poena i 10 skokova (indeks 20), kao i Nikola Đurišić koji je meč okončao sa po 12 poena i asistencija (indeks 20). Ispratili su ih Andrija Jelavić (6 skokova) i Omerdžan Iljasolu sa po 13 poena, dok je do 10 brojao Petar Kovačević.

U ekipi Mornara najefikasniji Markus Veders sa 29 poena, Tavijan Dan Martin je ubeležio 18, dok je Dvajt Mari dodao 13 poena.

Posle uvodnog egala, Mornar je nakratko uspeo da se odvoji, pa je na isteku trećeg minuta poveo 4:10. Ipak, Mega je odmah reagovala i poravnala rezultat, da bi u finišu četvrtine stigla i do preokreta. Usledila je velika borba u završnici prve deonice, koju su gosti okončali sa poenom viška (26:27). Sličan razvoj situacije i u nastavku. Barani su se najpre odvojili, Baraćevi puleni su preokrenuli, igralo se koš za koš u završnici prvog poluvremena, ali je ovoga puta sa viškom na odmor otišla domaća ekipa. Posle veoma efikasnih 20 minuta na semaforu je stajalo 50:48.

Očekivano, po povratku sa pauze se zaigralo čvršće u odbrani na obe strane, pa se teže dolazilo do poena. Mega je sredinom treće četvrtine serijom 8:1 došla do prednosti 61:54 i potom odbila nalet rivala, da bi posle 30 minuta košarke u Hali sportova vodila 72:65. Držao se Mornar do sredine odlučujuće deonice, kada je Plavšić zakucavanjem i trojkom odlepio Megu na plus 11 i otvorio vrata ka pobedi. Baraćev tim je bez problema sačuvao dvocifrenu prednost, čak je i uvećao i na kraju zasluženo slavio u 20. kolu regionalnog takmičenja.

Košarkaše Mega MIS-a sada čeka Kup Radivoja Koraća u Nišu od 14. do 17. februara, gde se u četvrtfinalu sastaju sa ekipom Vojvodine. Taj meč na programu je u četvrtak, 15. februara, od 17.00.

Mega MIS: Milijašević, Miljenović 16 (10 sk, 7 as, in 31), Jelavić 13 (6 sk), Popović, Milutinović, Iljasolu 13, Đurišić 12 (12 as, in 20), Kovačević 10, Gnjidić 4, Plavšić 18 (10 sk, in 20), Jović 9, Malovec 6

Mornar: Veders 29, Starovlah 5, Dan Martin 18, Luis 6, Luković 6, Bursać, Miković 2, Voler, Gavrilović, Vranješ 8, Mari 13, Radetić