BARAĆ: „NEPRIJATAN PORAZ IZ KOJEG ĆEMO IZVUĆI MNOGO POUKA“

Košarkaši Mega MIS-a ugostili su Budućnost VOLI u 18. kolu ABA Lige i još jednom obeležili sećanje na velikog Dejana Milojevića. Ekipa Marka Baraća ipak nije uspela da dođe do novog trijumfa u Hali sportova Ranko Žeravica, pošto su Podgoričani posle 40 minuta borbe slavili 72:92 (20:19, 14:31, 18:18, 20:24). Mega je dobro otvorila utakmicu, odlično parirala sastavu iz glavnog grada Crne Gore i prvi odmor dočekala sa minimalnim viškom. Ipak, gosti su počeli da preuzimaju stvari u svoje ruke početkom druge deonice i vrlo brzo stekli dvocifrenu prednost, pa su sa komfornim viškom dočekali veliki odmor. Pokušavala je Baraćeva ekipa na sve načine da uhvati priključak u nastavku, ali su košarkaši Budućnosti uporno odbijali nalete domaćeg sastava, priveli meč kraju u svoju korist i tako upisali 13. pobedu u regionalnom takmičenju (13-5). Mega MIS posle 18 rundi ima polovičan bilans, 9-9.

Trener Mega MIS-a Marko Barać je izneo utiske posle susreta:

Čestitam Budućnosti na zasluženoj pobedi. Otvorii smo utakmicu dobro, na način na koji smo to želeli. Dobro je sve to izgledalo u prvoj četvrtini i defanzivno i napadački. Da smo uspeli da zadržimo skok i razlika bi bila veća, ali promašili smo šut za vođstvo od sedam poena razlike, ali su zato oni pogodili. Od tog momenta postojao je samo jedan jedan tim. Imali su odličan skok, koristili su na pravi način fizikalnost. Na poluvremenu su imali mnogo više ofanzivnih skokova nego mi defanzivnih. Košarka na ovom nivou tako ne može da se igra. U drugom poluvremenu smo pokušali da igramo sa više energije, da probamo da iskontrolišemo skok, ali Budućnost je nošena samopouzdanjem šutirala vrlo dobro u važnim momentima i održavala prednost. Što se nas tiče, ovo je svakako neprijatan poraz iz koga ćemo izvući puno pouka, a pre svega koji je nivo fizikalnosti potreban da bi se igralo protiv kvalitetnijeg protivnika što Budućnost svakako jeste,

rekao je Barać.

U narednom kolu ABA lige, košarkaši Mega MIS-a gostuju u Zadru, a susret je zakazan za utorak, 6. februar, od 19.00.