BARAĆ: „TEŠKO JE BILO DANAS IGRATI, BITNA POBEDA NA TERENU NA KOJEM NIJE LAKO POBEDITI“

Košarkaši Mega MIS-a slavili su na prvom meču u Superligi Srbije ove sezone, pošto su u Novom Sadu bili bolji od Vojvodine 74:83 (15:20, 19:23, 16:22, 24:18). Izabranici Marka Baraća su vrlo dobro otvorili susret i stekli kontrolu već u prvom kvartalu. Sredinom drugog su stekli i 14 poena viška, ali je domaćin odbijao da se preda. Ipak, Mega je konstantno bila u prednosti, da bi u finišu treće četvrtine povela i sa plus 17. Čuvala je višak u odlučujućem periodu i više nego zasluženo došla do prve pobede u Superligi.

Trener Marko Barać je najpre izrazio saučešće žrtvama tragedije koja se danas desila u beogradskoj osnovnoj školi „Vladislav Ribnikar“. Susret u Novom Sadu je tim povodom otpočeo minutom ćutanja.

Nije bilo lako igrati danas. Takav je posao i kao profesionalci ga obavljamo sa zadovoljstvom, ali moramo da iskoristim priliku da poželim oporavak svim povređenima i izrazim najdublje saučešće porodicama i prijateljima žrtava,

rekao je Barać.

Potom se osvrnuo na utakmicu:

Kontrolisali smo rezultat od samog početka. Otvaranje drugog poluvremena, te dve vezane trojke, prva bez rotacije na pomoć na niskom postu, druga iz prebrojavanja u kontranapadu na neki način su nas rano otreznile i naterale da se spustimo u stav i odigramo odbranu daleko kvalitentije. Ostvarili smo pobedu na terenu na kojem nije lako pobediti. U svakoj utakmici u Superligi nam je ambicija ista. Idemo dalje, pred nama je puno obaveza u ABA ligi i Superligi, Vojvodini želim puno sreće u nastavku,

dodao je Barać.

Filip Jović je takođe izneo svoje utiske posle trijumfa.

Da se zahvalim ekipi Vojvodine na fer i korektnoj igri. Kontrolisali smo igru od početka utakmice, sem početkom drugog poluvremena, ali kasnije smo nastavili da igramo svoju igru, uz čvršću odbranu i znali smo šta radimo u napadu i na kraju zasluženo pobedili,

istakao je Jović.

Košarkaše Mega MIS-a u nedelju očekuje revanš meč četvrtfinalne serije ABA lige protiv Budućnost u Sremskoj Mitrovici od 18:00 u dvorani PSC Pinki, dok će naredne srede ugostiti Metalac u nastavku borbe u Superligi.