BARAĆ: „NISMO OTVORILI MEČ KAKO SMO SE DOGOVARALI, BROJ OFANZIVNIH SKOKOVA POKAZUJE KO JE NAMETNUO ŽELJU I AGRESIVNOST U REKETU“

Košarkaši Mega MIS-a su u 10. kolu ABA lige posle velike borbe i dramatične završnice izgubili u Splitu 79:75 (25:19, 26:20, 15:14, 13:22). Izabranici Marka Baraća su istopili dvocifren zaostatak u poslednjih četvrtini, prišli na poen minusa, ali nisu uspeli da preokrenu, te su pretrpeli sedmi poraz (3-7), dok je Split ostvario treću pobedu i sada ima isti učinak.

Trener Marko Barać je posle susreta izneo utiske i posebnu pažnju skrenuo na činjenicu da je Split imao devet ofanzivnih skokova više.

Čestitao bih domaćinu na pobedi. Nismo otvorili utakmicu na način na koji smo se dogovarali. Potpuna dekoncentracija od samog početka. Dozvolili smo igračima Splita na unutrašnjim pozicijama da nametnu svoj ritam i kontakt igru u odbrani i napadu. Izabacivali su nas iz uglova koje smo želeli agresivnim guranjem na piku. Broj ofanzivnih skokova dovoljno pokazuje ko je taj ko je nametnuo svoju želju i agresivnost u reketu. To večeras nismo bili mi. Analiziraćemo zašto je to tako, raditi da to ispravimo kako bi bili bolji u narednim utakmicama,

rekao je Barać.

Ističe trener Mege da ekipa ima prostora za napredak i u odbrani.

Primili smo 51 poen, a da u drugoj četvrtini nismo izašli iz bonusa. Napravili smo sedam faulova i to dovoljno govori o načinu na koji smo igrali odbranu. Split je igrao sa puno žara i želje, što se vidi kroz ofanzivni skok. Postoji nešto što se zove čvrstina, igra na zemlji, priprema za skok, za koju moji visoki igrači nisu bili spremni. Moraćemo da napravimo analizu kako bi videli zašto nismo imali pravi odgovor,