BORBENA MEGA NEDOVOLJNO PRECIZNA ZA IZNENAĐENJE U LJUBLJANI

Mega se borila do kraja, promašene trojke za poraz u Ljubljani!

Košarkaši Mega Mozzarta su u utakmici  22. kolu ABA lige izgubili  u Ljubljani od Cedevita Olimpije sa 92:81 (31:24, 18:17, 17:18, 26:22). Izabranici trenera Vladimira Jovanovića su se u nekoliko navrata vraćali u utakmicu iz dvocifrenog zaostatka, ali ih je na kraju veliki broj promašenih šuteva za 3 (6 pogođenih trojki iz 30 pokušaja) koštao prilike da naprave iznenađenje u dvorani Stožice.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Nikola Đurišić sa 16 poena, kao i Karlo Matković i Boriša Simanić sa po 15. U ekipi Cedevita Olimpije je najefikasniji bio Edo Murić sa 16 poena.

Posle 22 odigrana kola ABA lige Mega Mozzart ima skor 8-13 uz utakmicu manje, dok Cedevita Olimpija ima 13 pobeda i 7 poraza. Mega Mozzart će narednu utakmicu igrati nedelju 20. marta od 12 časova kada će u Hali sportova Ranko Žeravica dočekati Mornar.

Mega je započela utakmicu a sa petorkom Smit, Đurišić, Jović, Simanić i Matković. Đurišić na početku pogađa trojku, da bi uz poene Matkovića i trojku Simanića Mega stigla do prednosti 10:12. Usledila je serija domaće ekipe 12:0 uz nekoliko ofanzivnih skokova koje igrači Mege nisu dobro zagradili. Velikih problema u odbrani igrači Mege imaju posebno sa Murićem koji je postigao 14 poena u prvoj deonici. Ipak, Mega uspeva da poveže odbranu i da do kraja četvrtine smanji zaostatak na 7 poena, 31:24.

Rudan je raspoložen na početku druge četvrtine pa je Mega prišla na 4 poena, 34:30. Dobra odbrana Mege koja trojkom Đurišića prilazi na poen zaostatka, ali domaća ekipa uzvraća serijom 13:0 i vraća dvocifrenu prednost, 49:35. Jović sa dva dobra ulaza prekida seriju Cedevita Olimpije, da bi poenima Đurišića Mega prišla na osam poena pred pauzu na poluvremenu, 49:41.

Dve izgubljene lopte Mege na početku druge četvrtine domaća ekipa koristi da stigne do plus 13. Sjajno zakucavanje Rudana je usledilo, a Mega je posle nekoliko minuta trojkom Simanića prišla na šest poena, 58:52. Ipak, nekoliko promašenih otvorenih šuteva Mege domaća ekipa je iskoristila da vrati dvocifrenu prednost. Opet se Mega nije predavala, pa je uspela da ostane u igri i sa pogođenim slobodnim bacanjima Simanića da spusti razliku na 7 poena pred poslednju četvrtinu, 66:59.

Đurišić i Simanić dovode Megu na samo 4 poena zaostatka, ali je opet usledila dekoncentracija u igri a potom i izgubljene lopte pa Cedevita Olimpija odlazi na 79:70 na 5 i po minuta od kraja. Matković i Đurišić novim poenima vraćaju neizvesnost na kratko, ali novi promašaji za 3 poena (ukupno 6 od 30) su koštali Megu šanse da utakmicu uvede u neizvesnu završnicu pa je Cedevita Olimpija na kraju slavila sa 92:81.

Cedevita Olimpija: Pulen 12, Ferel 14, Duščak, Murić 16 (8 skokova), Ogust 6, Blažič 14, Hodžić 3, Ščuka, Omić 12 (12 skokova), Dragić 13, Radovanović 12, Habot.

Mega Mozzart: Vujić, Ružencev 2, Jović 9, Rudan 14, Uskoković 4, Kočović, Smit 2, Cerovina 2, Matković 15 (12 skokova), Đurišić 16, Simanić 15 (3 blokade), Mušikić 2.