JUNIORI MEGE BOLJI OD NEXT GENERATION SELEKCIJE NA STARTU ANGT KVALIFIKACIJA U BEOGRADU

Dobar početak juniora Mege na ANGT kvalifikacijama!

Juniori Mega Mozzarta su pobedom započeli takmičenje na „Adidas Next Generation“ kvalifikacionom turniru juniorske Evrolige pošto su savladali „U18 Next Generation Team Belgrade“ selekciju sa 68:88 (12:19, 15:20, 28:28, 13:21). Izabranici trenera Dragoljuba Avramovića su u više navrata uspeli da odbiju nalete protivnika, a meč su prelomili krajem treće i početkom četvrte četvrtine kada su se odvojili na sigurnu prednost i mirno priveli meč kraju.

Najefikasniji u redovima juniora Mege su bili Asim Đulović sa 23 poena, kao i Bogoljub Marković i Aleksa Milenković sa po 15.

Sjajna timska odbrana juniora Mege u prvoj četvrtini  u kojoj su juniori Mege dozvolili 12 poena, a na krilima Milenkovića stigli do plus 7. U drugoj četvrtini je protivnik prišao na 2 poena, ali je Mega serijom poena i trojkama Dožića i Prokopića otišla na poluvreme sa značajnom prednošću, 27:39.

Next Generation tim je treću četvrtinu započeo serijom 13:0 za vođstvo 40:39, ali su izabranici trenera Avramovića imali ekspresan odgovor, pa su iz dobre odbrane u kontri lako stizali do poena. Vrlo brzo je i vraćena dvocifrena prednost koja je pred poslednju četvrtinu iznosila 12 poena, 55:67. U poslednjih 10 minuta igre se nije dovodio u pitanje pobednik ove utakmice, a na kraju je Mega stigla do ubedljive pobede, 68:88.

U subotu juniore Mege očekuju dve utakmice, od 10 časova protiv Lietkabelisa i od 20 časova protiv Asvela. Dva najbolje plasirane ekipe iz obe grupe će se u nedelju sastati u finalu od 16:30. Sve utakmice će biti prenošene na TV Arena Sport i Youtube kanalu KK Crvena zvezda.

U18 Next Generation Team Belgrade: Milijašević 9, Pavin 6, Živanović 2, Krajnović 4, Mulić 8, Bilić, Bujukčangaz 2, Bahtadze 2, Dogan 3, Jović 16, Jigitoglu 12, Malešević 4.

U18 Mega Mozzart: Jeremić, Paunović 8, Kompirović, Đulović 23, Marković 15, Avlijaš 10, Dožić 3, Đapa 5 (8 skokova), Milenković 15 (9 skokova), Prokopić 3, Mušicki 6 (6 asistencija, 4 ukradene lopte).