SJAJNA MEGA UBEDLJIVA PROTIV PODGORICE U PRETPOSLEDNJOJ PROVERI PRED POČETAK ABA LIGE

Košarkaši Mega Basketa se nalaze pri samom kraju pripremnog perioda a u osmoj kontrolnoj utakmici su savladali ekipu Podgorice sa 93:43 (25:7, 23:8, 23:14, 22:15). Izabranici Vladimira Jovanovića su u utakmici koja je odigrana bez prisustva publike u hali Mega Factory odigrali odličnu odbranu gde su goste iz Podgorice na poluvremenu ograničili na samo 15 poena, uz 48 postignutih, pa je pitanje pobednika bilo rešeno već posle 20 minuta igre.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Boriša Simanić sa 19 poena, kao i Karlo Matković i Aleksander Balcerovski sa po 14. U ekipi Podgorice je jedini dvocifren bio Marko Kovačević sa 11 poena.

Poslednju kontrolnu utakmicu Mega Basket će odigrati u subotu protiv Crvene zvezde mts.

Mega Basket: Bogavac, Smit 11, Jović 9, Kočović 5, Kazalon 5, Đurišić 6, Cerovina 10, Simanić 19 (4 blokade), Vujić, Matković 14, Balcerovski 14 .

Podgorica: Bulajić 2, Vulević 3, Kljajević 4, Mališić 7, Paunović 1, Kovačević 11, Kaluđerović 3, Sejfić 7, Langović 5, Vukčević.