ODLIČNIH 30 MINUTA MEGE, FURIOZNA POSLEDNJA ČETVRTINA PARTIZANA ZA POBEDU CRNO-BELIH

Košarkaši Mega Bemaxa su u odličnoj atmosferi pred 2.000 gledalaca u Hali sportova „Ranko Žeravica“ igrali odlično 3 četvrtine protiv Partizana NIS, ali je poslednjih 10 minuta u potpunosti pripalo „crno-belima“ koju su na kraju slavili sa 77:98 (27:22, 24:27, 15:17, 11:32) u okviru 10. kola ABA lige. Izabranici Dejana Milojevića su posle 30 minuta igre imali nerešen rezultat da bi Partizan serijom 0:12 prelomio meč i na kraju došao do ubedljive pobede.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Marko Simonović sa 18 poena i Luka Ašćerić sa 16. U ekipi Partizana su se istakli Nemanja Gordić sa 22 poena i Novica Veličković sa 17.

Posle 10 odigranih kola ABA lige, Mega Bemax ima 2 pobede i 8 poraza dok Partizan ima skor 7-3. U narednom kolu u subotu 14. decembra Mega će gostovati u Bari ekipi Mornara.

Na pauzama između četvrtina gledaoci u hali su imali priliku da se oprobaju u šutu sa pola terena za TV, a precizan je bio mladi Matej Planojević koji je osvojio TV, poklon kompanije Tehnomanija.

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom Ašćerić, Atić, Mišković, Tanasković i Simonović. Dobar početak Mege koja posle 3 minuta igre vodi 10:3 uz trojke Ašćerića i Atića. Nakon nove trojke Mege i vođstva 15:6, Partizan pravi seriju 0:10 koju novom trojkom prekida Ašćerić. Mesiček i Mišković se dobro snalaze pod košem Partizana pa se u poslednji minut ušlo sa plus 6 za Megu a rezultat posle prvih 10 minuta je 27:22 za Megu.

Nastavio se trojkaški obračun ekipa i u drugoj četvrtini, Partizan je uspeo da odgovori na pogotke za 3 Atića i Miškovića, ali potom Stanić pogađa iz reketa, Atić posle skoka u napadu da bi Mesiček novom trojkom Mege doneo i prvu dvocifrenu prednost, 40:30 posle 14 minuta. Narednih nekoliko minuta je Mega bila bez rešenja u napadu gde je samo Tanasković pogodio iz ugla za 2, pa se Partizan približio na samo 3 poena, 42:39. Ašćerić pogađa trojku preko ruke a potom sjajno pronalazi dodavanjem bez gledanja za Simonovića koji pogađa pod faulom. Partizan preko Zagorca uspeva da izjednači, ali Mišković sjajno probija u poslednjim sekundama poluvremena i polaže loptu za 51:49 posle 20 minuta igre.

Uspeo je Partizan u dva navrata da dođe do izjednačenja, ali Mega uspeva da vrati vođstvo preko Tanaskovića i Ašćerića. Mega sa slobodnih bacanja stiže do plus 5, Partizan uzvraća serijom 0:6 za prvo vođstvo od početnih minuta utakmice. Mesiček pogađa trojku za vođstvo Mege da bi Reding poenima iz igre poravnao rezultat na 66:66 pred poslednjh 10 minuta.

Poslednja četvrtina je započela serijom Partizana 0:12 kada je i prelomljen meč, pokušao je Ašćerić sa trojkom da pokrene Megu, ali je napad u potpunosti stao. Prednost Partizana je rasla iz minut u minut, da bi „crno-beli“ na kraju došli i do ubedljive pobede, 77:98

Mega Bemax: Mišković 7, Atić 11 (7 asistencija), Marjanović, Ašćerić 16 (6 asistencija), Čarapić, Miljenović, Simonović 18 (7 skokova), Cerovina, Macura 2, Tanasković 9, Stanić 5, Mesiček 9.

Partizan NIS: Volden 7, Zagorac 13 (10 skokova), Pejdž 4, Gordić 22, Jaramaz, Miletić, Veličković 17, Birčević 3, Reding 11, Janković 2, Tomas 16 (8 skokova), Mozli 3.