SLOBODNA BACANJA ODVELA MEGU U PORAZ OD PARTIZANA

Košarkaši Mega Bemaxa nisu uspeli da naprave iznenađenje na startu ABA Superkupa pošto su u prvom četvrtfinalnom meču u KC „Dražen Petrović“ izgubili od Partizana NIS sa 86:73 (18:21, 28:12, 25:16, 15:24). Izabranici Dejana Milojevića su imali pozitivan rezultat posle prve čevrtine, ali su u nastavku utakmice odigrali daleko slabije u odbrani uz veliki broj promašenih slobodnih bacanja, 20 na celom meču, pa je Partizan stigao do ubedljive prednosti koja je iznosila i 27 poena. Mega je u poslednjoj čevrtini uspela da odigra značajno bolje i spusti minus na 10 poena, da bi na kraju Partizan slavio sa 86:73.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Marko Simonović sa 17 i Edin Atić sa 11 poena. U Partizanu su se istakli Markus Pejdž sa 21 poenom i Stefan Birčević sa 16.

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom Ašćerić, Trifunović, Atić, Simonović, Stanić. Dobra odbrana Mege na početku meča, gde trojkama Simonovića i Trifunovića stiže do prednosti 6:9. Tomas je vrlo raspoložen u redovima crno-belih, ali Mišković i Macura trojkama čuvaju prednost Mege, 12:17. Rezultat posle prvih 10 minuta je 18:21 za Megu.

Sporiji početak druge četvrtine za Megu, pa Partizan stiže do prednosti, 26:25. Mega je posle toga zaigrala dobro u odbrani, ali sa nekoliko promašenih slobodnih bacanja ne uspeva da vrati prednost što kažnjava Pedjž sa 3 trojke u kratkom periodu za 37:28. Seriju Partizana prekida Simonović zakucavanjem, ali crno-beli stižu do dvocifrne prednosti 42:30. Novi problemi sa promašenim slobodnim bacanjima kojih je bilo čak 10 u drugoj četvrtini za Megu, pa je rezultatski minus na poluvremenu 13 poena, 46:33.

U trećoj četvrtini košarkašima Mege ništa nije polazilo za rukom na obe strane terena, što je Partizan kažnjavao poenima sa svih pozicija. Rezultatski zaostatak je u jednom trenutku bio 27 poena, da bi u finišu četvrtine Mege uspela da ga ublaži za 71:49 pred poslednju četvrtinu.

U poslednjoj četvrtini su igrači sa manjom minutažom dobili šansu, Mega je zaigrala konkretnije u napadu, pa je uspela sredinom poslednje deonice da smanji minus na 14 poena, 78:64 uz dobre role Tanaskovića i Cerovine. Poenima Simonovića Mega je prišla na 10 poena, da bi konačan rezultat bio 86:73.

Partizan NIS: Volden 2, Pejdž 21, Gordić 9, Parahovski 2, Jaramaz 2, Miletić, Veličković, Birčević 16, Janković 5, Tomas 15, Peiners 8, Mozli 6.

Mega Bemax: Mišković 5, Trifunović 10, Atić 11, Marjanović 3, Ašćerić 2, Musić, Čarapić 1, Simonović 17 (9 skokova), Cerovina 5, Macura 3, Tanasković 8, Stanić 8.