SJAJNA MEGA UBEDLJIVO SAVLADALA AEK U POSLEDNJOJ PROVERI PRED ABA SUPER KUP

Košarkaši Mega Bemaxa su u poslednjoj proveri pred ABA Super kup savladali grčki AEK sa 90:73 (26:13, 15:19, 26:19, 23:22). Izabranici Dejana Milojevića su odigrali odličan meč u Hali sportova „Ranko Žeravica“ na Novom Beogradu gde su imali prednost tokom celog toka meča. Gosti iz Atine su uspeli da smanje razliku na samo 3 poena sredinom treće četvrtine, ali je Mega odgovorila serijom 13:2, posle koje gosti do kraja meča nisu uspeli da ugroze pobedu Mege.

Najbolji u redovima Mega Bemaxa su bili Edin Atić sa 16 poena i 10 skokova i Marko Simonović sa 15 poena i 17 skokova. U ekipi AEK-a se istakao Kit Lengfor sa 15 poena.

Narednu utakmicu Mega Bemax će odigrati na ABA Super kupu u Zagrebu gde će se u četvrtfinalu u četvrtak 26. septembra od 17 časova sastati sa ekipom Partizan NIS.

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom Ašćerić, Trifunović, Atić, Simonović i Stanić. Poenima Ašćerića i Simonovića, kao i dobrom kontrolom skoka Mega stiče do prednosti, 17:11. U nastavku četvrtine odličnom timskom odbranom Mega u potpunosti zaustavlja napad AEK-a, da bi poenima iz kontri došli do prve osetnije prednosti za 26:13 na kraju prve četvrtine.

Druga četvrtina je najvećim delom protekla u izjednačenoj igri, gde AEK dugo nije uspevao da spusti razliku. U finišu poluvremena gosti su iskoristili trenutke dekocentracije Mege i uspeli da spuste minus na 9 poena za 41:32 posle 20 minuta igre.

Gosti iz Atine bolje započinju drugo poluvreme pa se prednost Mege polako topi, da bi sredinom četvrtine bila samo 3 poena, 50:47. Usledilo je period sjajne igre Mege na obe strane terena, pa je serijom 13:2 vraćena dvocifrena prednost. Mišković je precizan sa linije slobodnih bacanja a potom u kontri odlično asistira Staniću za zakucavanje, pa je rezultat posle 3 četvrtine 67:51.

U poslednjoj četvrtini Mega nijednog trenutka nije dozvolila gostima da ugroze pobedu da bi konačan rezultat postavio Čarapić trojkom iz ugla za 90:73.

Mega Bemax: Mišković 14, Trifunović 9, Atić 16 (10 skokova, indeks 28), Marjanović 6, Ašćerić 10, Musić, Čarapić 12, Simonović 15 (17 skokova, indeks 25), Cerovina, Macura 1, Tanasković, Stanić 7 (6 skokova).

AEK: Rej 5, Lengford 15, Tsalmpuris 5, Mačijulis 8, Kaklamanakis 4, Hrisikopulos, Gikas 5, Mavroeidis, Sent Ros 11, Prapas, Janopulos 13, Janković 7.