STOTKA ZA UBEDLJIVU POBEDU MEGE U UŽICU

Košarkaši Mega Bemaxa su zabeležili i 2. pobedu u Superligi pošto su u meču 3. kola savladali Slobodu na gostovanju u Užicu sa 80:105 (20:28, 14:28, 18:25, 28:21). Mega je do pobede došla posle odličnog prvog poluvremena koje je završeno sa 22 poena razlike u korist Mege, posle čega ekipa Slobode nije ugrozila pobedu Mege do kraja. Trener Mega Bemaxa na ovom meču zbog povrede nije mogao da računa na Luku Ašćerića.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Nikola Mišković sa 20 i Goga Bitadze sa 18 poena. U ekipi Slobode se istakao Vuk Đorđević sa 18 poena.

Posle tri odigrana kola Superlige Mega Bemax ima skor od dve pobede i jednog poraza dok je Sloboda ostala na jednoj pobedi. Naredni meč Mega Bemax igra u četvrtak 9. maja od 19 časova kada će gostovati ekipi Dynamic VIP Pay.

Na početku meča je raspoložen Mišković da bi zakucavanjem Bitadzea Mega stigla do prve osetnije prednosti, 8:16. Mega uspeva da održi prednost da bi poenima Koprivice u poslednjim sekundama prvi period bio završen sa 20:28.

Odlična odbrana Mege u drugoj četvrtini je dala rezultate, razigrao se i Bitadze koji pogađa trojku za 25:42 sredinom perioda. Mišković i Fundić nastavljaju da pogađaju, prednost Mege raste za plus 22 posle 20 minuta igre, 34:56.

Mega otvara drugo poluvreme zakucavanjem Ilića i trojkom Bitadzea. Prednost Mege raste, razigrao se i Čarapić ja je rezultat pred poslednjih 10 minuta 52:81.

U poslednjoj četvrtini su priliku dobili i igrači koji su manje igrali u prethodnim utakmica, pa je Mega mirno privela meč kraju za konačnih 80:105.

Sloboda: Crnić 3, Simić 3, Branković 3, Otašević, Trajković 7, Marić 13, Đorđević 18, Ćubić 9, Krstić 2, Paunović 6, Nikolić 15, Tadić 1.

Mega Bemax: Janjić 4, Zarić 2, Marjanović 5, Mišković 20 (7 skokova), Čarapić 10, Atić 10 (7 asistencija), Bitadze 18 (11 skokova), Koprivica 7, Mokoka 15 (8 asistencija), Ilić 7, Fundić 7 (8 skokova).