POBEDA MEGA BEMAXA PRED KUP U NIŠU, AŠĆERIĆ NA KORAK OD TRIPL-DABLA

Košarkaši Mega Bemaxa će dočekati Kup Radivoja Koraća u dobrom raspoloženju pošto su u okviru 19. kola ABA lige savladali Krku u Sremskoj Mitrovici sa 80:72 (23:18, 25:15, 16:16, 16:23). Izabranici trenera Dejana Milojevića su tokom najvećeg dela utakmice imali dvocifrenu prednost do 18 poena, gosti su serijom trojki uspeli da smanje na 4 razlike u poslednjoj četvrtini, ali je Mega odbila napad i na kraju zasluženo slavila. Trener Mega Bemaxa na ovom meču nije mogao da računa na Adama Mokoku.

Najbolji u redovima Mega Bemaxa je bio Luka Ašćerić koji je stao na korak od tripl-dabl učinka, 24 poena, 9 skokova i 9 asistencija uz ineks korisnosti 35. U ekipi Krke se istakao Dalibor Đapa sa 17 poena.

Posle 19. kola ABA lige, Mega Bemax je na 5. mestu sa skorom 10-9 dok je Krka ostala na 5 pobeda. Košarkaše Mege očekuje u narednom periodu Kup Radivoja Koraća u Nišu gde će se u četvrtfinalu 15. februara od 17 časova sastati sa Borcem iz Čačka a naredni protivnik u ABA ligi je Cibona sa kojom će Mega igrati u Zagrebu 3. marta.

Dejan Milojević je počeo meč sa petorkom Čarapić, Ašćerić, Atić, Mišković i Nikolić. Na početku meča je raspoložen Nikolić a posle trojke Ašćerića, Mega vodi 12:7. Usledio je period od nekoliko minuta bez poena na obe strane, a onda Ašćerić i Mišković pogađaju iz reketa. Mišković pogađa trojku, gosti uzvraćaju istom merom da bi novom trojkom Ašćerića Mega povela sa 22:16, a na prvi odmor se otišlo sa 23:18.

Druga četvrtinu otvaraju pogođenim ulazima Čarapić i Atić a onda je Ašćerić nastavio seriju iz prve četvrtine vezavši 8 poena u kratkom razmaku za prvo dvocifreno vođstvo Mege, 37:24. Fundić je dobar pod košem a za tri poena su precizni Janjić i Atić da bi košem Stanića za 2 plus 1 Mega stigla do plus 18, 48:30. Đapa trojkom za goste iz Novog Mesta postavlja rezultat poluvremena, 48:33.

Nikolić i Ašćerić čuvaju dvocifrenu prednost Mege na početku drugog poluvremena koja je najviše iznosila 18 poena, ali gostujuća ekipa trojkama ne dozvoljava košarkašima Mege da i definitivno prelome meč, pa je rezultat pred poslednjih 10 minuta 64:49.

Stanić je odličan na obe strane terena početkom četvrte četvrtine i na 8 minuta do kraja Mega ima 16 poena prednosti, 70:54. Usledio je najslabiji period igre Mege na meču gde gosti serijom 0:12 uz 3 trojke prilaze na samo 4 poena zaostatka na 5 minuta do kraja. Igralo se koš za koš narednih par minuta, ali je Mega zaigrala čvrsto u odbrani, da bi tačku na pobedu stavio Ašćerić trojkom na 54 sekunde do kraja za 79:70, da bi se meč završio rezultatom 80:72.

Mega Bemax: Janjić 3, Marjanović 1, Ratkovica 4 (5 asistencija), Ašćerić 24 (9 skokova, 9 asistencija, indeks 35), Mišković 12, Čarapić 4, Atić 7 (10 skokova), Cerovina, Koprivica, Nikolić 8, Fundić 8, Stanić 9.

Krka: Marineli 4, Škedelj 10, Bratož, Stipaničev, Cinac 10, Đapa 17, Fifolt, Balažič 2, Jošilo 2, Lalić 11, Lapornik 6, Mavra 10 (9 asistencija).