KASNO PALJENJE MEGE, CRVENA ZVEZDA SLAVILA U SREMSKOJ MITROVICI

Košarkaši Mega Bemaxa su pred 2.000 gledalaca u hali PSC Pinki u Sremskoj Mitrovici izgubili od Crvene zvezde mts sa 68:78 (15:20, 10:22, 22:22, 21:14) u okviru utakmice 11. kola ABA lige. Mega je gubila dvocifrenom razlikom tokom najvećeg dela utakmice, da bi u finišu uspeli da spuste minus na samo 6 razlike, ali je bilo kasno za preokret. Izabranici trenera Dejana Milojevića su na meču protiv Crvene zvezda nastupili u skroz crnoj prazničnoj garnituri dresova u kojoj će odigrati i naredna dva meča u Sremskoj Mitrovici. Trener Mega Bemaxa na ovom meču nije mogao da računa na Kostju Mušidija.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Goga Bitadze sa 23 poena i Branislav Ratkovica sa 11. U ekipi Crvene zvezde se istakao Stratos Perperoglu sa 17 poena.

Posle odigrane polovine regularne faze ABA lige, Mega Bemax ima skor 7-4 dok je Crvena zvezda mts bez poraza. U narednom kolu 22. decembra od 21 čas Mega Bemax dočekuje Igokeu.

Dejan Milojević je počeo meč sa petorkom Ratkovica, Ašćerić, Mokoka, Mišković i Bitadze. Na početku meča posle trojke Miškovića Mega je povela sa 6:5, ali Zvezda pogađa dve trojke za seriju 0:8. Usledio je period dobre odbrane Mege, Čarapić i Bitadze spuštaju minus na samo poen, 15:16, da bi Zvezda sa linije slobodnih bacanja postavila rezultat posle prvih 10 minuta, 15:20.

Druga četvrtina je u potpunosti pripala Crvenoj zvezdi koja se serijom poena iz svih pozicija odvojila na 19 poena razlike. Bitadze uspeva da pokrene Megu u finišu poluvremena sa nekoliko zakucavanja i poena sa linije slobodnih bacanja, ali Zvezda posle nekoliko skokova u napadu kažnjava greške odbrane, pa se prvo poluvreme završilo sa ubedljivih 25:42.

Posle trojke Simanića za 25:45, Čarapić i Marjanović spuštaju razliku na 13 poena međutim, Zvezda trojkama odbija napad Mege. Bitadze sa dve trojke održava Megu u napadu. Treći period se završava sa 47:64.

Krenula je Mega na sve ili ništa u poslednjoj četvrtini, odličan je bio Ratkovica koji je razigravao saigrače a sa dve trojke uspeva da spusti minus na samo 6 poena, 65:71 na 2 i po minuta do kraja. Međutim, promašena slobodna bacanja i poeni Zvezde na samom isteku napada su koštali Megu preokreta pa je meč završen sa 68:78.

Mega Bemax: Janjić, Marjanović 6, Ratkovica 11 (5 asistencija), Ašćerić, Mišković 10, Čarapić 8, Atić, Bitadze 23 (6 skokova, 3 blokade), Koprivica, Mokoka 7 (6 skokova), Fundić 3, Stanić.

Crvena zvezda mts: Reglend 13, Perperoglu 17, Davidovac 2, Nenadić 3, Lazić 5, Faje 5 (10 skokova), Beron 14, Dobrić, Ristić, Simanić 8, Cirbes 6, Odžo 5.