ŠUT ZA TRI POENA KOŠTAO MEGU VELIKOG PREOKRETA PROTIV PARTIZANA

Košarkaši Mega Bemaxa u sjajnoj atmosferi prepune hale PSC Pinki u Sremskoj Mitrovici  pred 2.500 gledalaca ostali bez preokreta na kraju meča pa je Partizan NIS  slavio sa 74:81 (15:24, 20:22, 20:23, 19:12) u okviru 6. kola ABA lige. Izabranici trenera Dejana Milojevića su imali rezultatski zaostatak tokom celog meča, ali se nisu predavali pa su posle -17 u poslednjoj četvrtini uspeli da smanje razliku na samo 4 poena, ali ih je izuzetno slab šut za 3 poena (3/31) na kraju koštao pobede.  Trener Mega Bemaxa na ovom meču nije mogao da računa na povređenog Branislava Ratkovicu.

Još jednu sjajnu partiju u dresu Mege je pružio Goga Bitadze koji je imao 28 poena, 11 skokova i 4 blokade. U Partizanu su se istakli Rade Zagorac i Vanja Marinković sa po 17 poena.

Mega Bemax posle 6 kola ima skor 5-1 dok Partizan ima po 3 pobede i poraza. U narednom kolu 9. novembra od 20 časova Mega gostuje ekipi Zadra.

Pre početka meča bivšem igraču i kapitenu Mege Radetu Zagorcu je prigodan poklon u ime kluba uručio predsednik Izvršnog odbora Triglav osiguranja gospodin Dragan Marković.

Dejan Milojević je počeo meč sa petorkom Ašćerić, Mokoka, Mušidi, Fundić i Bitadze. Slab početak za košarkaše Mege gde se Partizan sa 3 trojke odlepio na 4:17. Ipak, igrači Dejana Milojevića su zaigrali bolje u odbrani, Fundić i Bitadze su bili dobri pod košem a nakon zakucavanja Mokoke, minus je prepolovljen na 7 poena. Ipak, finiš četvrtine pripada Partizanu koji trojkom Zagorca vodi 15:24 posle 10 minuta igre.

Druga četvrtina počinje razmenom poena sa obe strane, da bi posle zakucavanja Atića u kontri rezultat bio 21:28. Igrači Mege su se nalazili u dobrom ritmu, da bi kod rezultata 27:32, usledila serija poena Parizana koji se odlepio na 14 poena razlike. Čarapić trojkom postavlja rezultat prvog poluvremena, 35:46.

Posle pauze na poluvremenu, Bitadze je nastavio sa sjajnom igrom na obe strane ne dozvolivši Partizanu da prelom meč, da bi posle nekoliko zakucavanja u nizu rezultat bio 48:55. Partizan trojkama vraća dvocifrenu prednost a rezultat pred poslednjih 10 minuta je bio 55:69

Činilo se da posle 57:74 utakmica neće ući u neizvestan finiš, ali je usledila sjajna serija Mege koja je 4 minuta držala Partizan bez poena uz seriju 12:0 i odličnog Marjanovića za 69:74 na 5 minuta do krajaj. Ipak, Si pogađa trojku posle skoka u napadu u poslednjoj sekundi napada a potom i Lendejl vraća plus 10, 69:79. Usledio je poslednji pokušaj Mege koja je na 74:79 na nešto preko minut do kraja imala napad za spuštanje razlike na 1 posed, ali Ašćerić nije bio precizan pa Partizan slavio sa konačnih 74:81.

Mega Bemax: Mušidi 2, Janjić, Marjanović 7, Ašćerić 7, Mišković 2, Čarapić 9, Atić 7 (10 skokova), Bitadze 28 (11 skokova, 4 blokade, indeks 43), Koprivica, Mokoka 9, Fundić 3, Stanić.

Partizan NIS: Pejdž 9, Si 12, Marinković 17, Gegić, Veličković, Pecarski, Braun, Zagorac 17, Janković 1, Lendej 13, Gagić 10, Nikolić 2.