FANTASTIČNA ODBRANA I PREOKRET MEGA BEMAXA ZA POBEDU PROTIV OLIMPIJE POSLE PRODUŽETKA

Košarkaši Mega Bemaxa su nošeni snažnom podrškom navijača u hali PSC Pinki u Sremskoj Mitrovici posle sjajne odbrane i preokreta savladali Petrol Olimpiju posle produžetka sa 81:77 (20:18, 19:30, 17:15, 18:11, 7:3) u okviru 4. kola ABA lige i tako sačuvali mesto na čelu tabele bez poraza. Izabranici trenera Dejana Milojevića su gubili sa 13 poena razlike u 3. četvrtini, ali su odigrali sjajnu odbranu primivši samo 29 poena u drugom poluvremenu i produžetku uz nestvarnih 55 skokova od kojih su 30 bili u napadu.  Trener Mega Bemaxa na ovom meču nije mogao da računa na povređene Branislava Ratkovicu i Miloša Koprivicu.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Nikola Mišković sa 18 poena važnom trojkom u produžetku, kao i Goga Bitadze sa 17 dok je u ključnim momentima sjajan bio i Stefan Fundić sa 11 poena i 11 skokova od kojih su 10 bili u napadu. U redovima Petrol Olimpije se istakao Miha Lapornik sa 19 poena.

Mega Bemax je prvi na tabeli ABA lige sa skorom 4-0 dok Petrol Olimpija ima polovičan učinak, 2-2. U narednom kolu 28. oktobra od 21 čas Mega Bemax gostuje u Baru ekipi Mornara.

Pre početka meča Generalni menadžer Mega Bemaxa Goran Ćakić je Aleksandru Laziću, bivšem igraču Mege a sada košarkašu Petrol Olimpije, uručio prigodan poklon.

Dejan Milojević je počeo meč sa petorkom Ašćerić, Mokoka, Mušidi, Fundić i Bitadze. Na početku meča Olimpija pogađa trojku, ali odmah uzvraća Mokoka. Posle mini-serije gostujuće ekipe za 3:9, Milojević je zatražio tajm-aut, posle koga su usledili poeni Ašćerića i pogodak Marjanovića pod faulom. U napadu se razigrao Bitadze i Mega vodi 18:13. Olimpija nije dozvolila odlepljivanje pa se na prvi odmor otišlo sa 20:18.

Mišković sa dve trojke donosi plus 5 Megi na početku druge četvrtine, ali je usledila serija trojki Lapornika. Kod rezultata 31:28 za Megu, gosti prave seriju 0:8 i prelaze u vođstvo. Bitadze i Fundić pogađaju pod košem, ali Olimpija nastavlja sa serijom pogodaka iza linije 6.75  (ukupno šest u drugoj četvrtini) pa se na poluvreme otišlo sa 39:48 za goste iz Ljubljane.

U trećoj četvrtini se Mega se odlično držala u odbrani, ali je u napadu nekoliko puta lopta izlazila iz obruča uz najveću prednost Petrol Olimpija 51:64. Ipak u finišu trećeg perioda, Mega preko Bitadzea spušta minus na 7 poena, 56:63 pred poslednju četvrtinu

Kostja Mušidi pogađa trojku a Stefan Fundić oba slobodna bacanja posle ukradene lopte za 61:63. Gosti pogađaju trojku sa 8 metara u poslednjj sekundi napada, ali to nije pokolebalo igrače Mege, koja preko Čarapića stiže do izjednačenja, a potom posle dvojke Miškovića iz ugla i do vođstva, 72:70. Bitadze i Čarapić u kratkom periodu dobijaju 5. lične greške, ali Fundić nekoliko puta ispravlja promašaje Mege i poentira posle skoka u napadu. Na 2 minuta do kraja Mega ima 74:71, ali gosti sa slobodnih bacanja stižu do 74:74. Mega uspešno brani napad Petrol Olimpije, a u poslednje 24 sekunde regularnog dela Mušidi i Atić promašuju šuteve za 3 pa se otišlo u produžetak.

Činilo se da Mega ispušta utakmicu iz ruku posle 74:77, ali Fundić popravlja promašaje saigrača sa linije slobodnih bacanja, da bi Mišković na minut do kraja pogodio trojku za 79:77. Mokoka krade loptu igračima Olimpije a Ašćerić pogađa iz ugla za 81:77 pa je Mega na kraju došla do zaslužene pobede.

Mega Bemax: Mušidi 5 (6 asistencija), Janjić, Marjanović 3, Ašćerić 4 (7 skokova), Mišković 18 (6 skokova), Čarapić 9, Atić 5, Bitadze 17 (3 blokade), Mokoka 11 (6 skokova), Fundić 11 (11 skokova), Stanić.

Petrol Olimpija: Rejnolds 4, Džons 1, Špan 3, Bubnić 8, Lazić, Šamanić 2, Lapornik 19, Begić 5, Badžim, Mesiček 15, Sanon 15, Radulović 6.