MEGA TESNO IZGUBILA OD ŠAMPIONA ABA LIGE

Košarkaši Mega Bemaxa su tesno izgubili od šampiona ABA lige j.t.d. ekipe Budućnost VOLI sa 95:99 (25:11, 19:29, 24:32, 27:27) u okviru kontrolnog meča koji je odigran u hali Mega Factory u Beogradu. Izabranici Dejana Milojevića su odigrali dobar meč, ali ih je manjak koncentracije u odbrani u prelomnim momentima koštao pobede.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Goga Bitadze sa 18 poena i 10 skokova i Adam Mokoka sa 14 poena i 8 skokova dok se u ekipi Budućnosti istakao Danilo Nikolić sa 19 poena.

Naredni meč Mega Bemax igra u petak 7. septembra od 19 časova u hali Mega Factory a protivnik je grčki AEK.

Košarkaši Mege su bolje počeli meč i vrlo brzo su došli do dvocifrene prednosti uz dobru igru Stanića i Bitadzea. Prednost je u jednom trenutku bila 15 poena a rezultat posle prvih 10 minuta je bio 25:11. U drugoj četvrtini su gosti postepeno topili razliku, a proradio im je i šut za 3 poena, gde su u drugoj četvrtini pogodili 6 trojki iz 8 pokušaja. Budućnost stiže do egala, ali se na poluvreme otišlo sa 44:40 za Megu.

U trećoj četvrtini Budućnost nastavlja da pogađa trojke i prelazi u vođstvo. Ašćerić uspeva da odgovori istom merom, ali gosti koriste greške u odbrani Mege pa je rezultat 68:72 pred poslednjih 10 minuta. U poslednjoj četvrtini je Budućnost držala prednost od 2, 3 koša, ali je odličan u napadu Mege bio Stanić koji nije dozvolio odlepljivanje. Na minut i po do kraja, kod rezultata 92:93, Budućnost pogađa 14. trojku na meču iz 23 pokušaja i na kraju stiže do pobede 95:99.

Mega Bemax: Mušidi 13 (4 ukradene lopte)  Cerovina 2, Marjanović 2, Ašćerić 10 (6 asistencija), Čarapić 6, Mokoka 14 (8 skokova), Bitadze 18 (10 skokova), Stanić 11, Koprivica, Mišković 6, Fundić 13.

Budućnost VOLI: Džekson 14, Ivanović 10, Su. Šehović 9, E. Klark 16, Barović 2, K. Klark 10, Se. Šehović, Gordić 10, Ilić 8, Kraft 1, Z. Nikolić, D. Nikolić 19.