MEGA OSTALA BEZ VELIKOG PREOKRETA, ESTUDIJANTES SLAVIO NA KRAJU

Košarkaši Mega Bemaxa su izgubili od ekipe Movistar Estudijantes sa 75:67 (30:18, 13:15, 7:16, 25:18) u okviru drugog kontrolnog meča koji je odigran u mestu San Đulia de Vilatorta u Španiji. Posle jučerašnje pobede nad Mičigenom, izabranici trenera Dejana Milojevića su gubili sa 15 razlike u drugoj četvrtini, ali su sjajnom odbranom uspeli da smanje razliku na samo 1 poen pred poslednju četvrtinu, ali na kraju nisu imali dovoljno snage za potpuni preokret pa je Estudijantes došao do pobede.

Najbolji u redovima Mega Bemaxa su bili Nikola Mišković sa 17 poena i 6 skokova i Goga Bitadze sa 15 poena i 14 skokova.

Naredni kontrolni meč Mega Bemax igra 2. septembra od 18 časova u hali „Millennium“ u Vršcu protiv ruskog Zenita.

Košarkaši Mega Bemaxa su imali velikih problema sa odbranom u prvoj četvrtini gde su gubili i sa 15 poena razlike a rezultat posle prvih 10 minuta je bio 30:18. U drugoj četvrtini su igrači Mege odigrali znatno bolje u odbrani, a na poluvreme se otišlo sa 43:33 uz 11 poena Bitadzea i 7 Miškovića.

Košarkaši Mege su nastavili sa odličnom odbranom i u trećoj četvrtini gde su limitirali Estudijantes na samo 7 poena, pa je rezultat pred poslednjih 10 minuta bio 50:49. Ipak, četvrtoj četvrtini je španska ekipa uspela da se odvoji i da na kraju dođe do pobede 75:67.

Movistar Estudijantes: Klavel 16, Sola, Hakanson 2, Brizuela 9, Visedo 5, Kuk 2, Penja 6, Suton 5, Perl 2, Janković 8, Kaner-Medli 9, Arteaga 11.

Mega Bemax: Mušidi 3, Janjić, Marjanović 2, Ratkovica, Ašćerić 3, Čarapić 2, Mokoka 12 (6 skokova), Bitadze 15 (14 skokova), Stanić 2, Koprivica, Mišković 17 (6 skokova), Fundić 11.