MEGA BEMAX PREKO DINAMIKA DO POLUFINALA KUPA RADIVOJA KORAĆA

Košarkaši Mega Bemaxa su se plasirali u polufinale Triglav osiguranje Kupa Radivoja Koraća pošto su u dvorani „Čair“ u Nišu savladali ekipu Dynamic VIP PAY sa 94:79 (18:18, 35:19, 26:23, 15:19). Izabranici Dejana Milojevića su sjajnom igrom na obe strane terena došli do velike prednosti u drugoj četvrtini, da bi posle u drugom poluvremenu istu rutinski sačuvali i na kraju zasluženo slavili. Trener Mega Bemaxa na ovom meču zbog povreda nije mogao da računa na Kostju Mušidija, Stefana Fundića i Mihaila Jovičića.

Najbolji u redovima Mega Bemaxa su bili Goga Bitadze sa 17 poena i 11 skokova, kao i Ognjen Čarapić sa 15 poena dok je svoj debi na zvaničnoj utakmici za Megu imao Nikola Mišković koji je za 16 minuta postigao 14 poena. Najbolji u redovima Dinamika su bili Aleksandar Todorović sa 20 i Nemanja Krstić sa 15 poena.

Mega Bemax će se u polufinalu Kupa Radivoja Koraća sastati sa boljim iz duela Partizan NIS – Zlatibor. Meč je zakazan za subotu od 21 čas u dvorani „Čair“ u Nišu.

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom Čarapić, Jaramaz, Marjanović, Čančar i Bitadze. Na početku meča je odličan Čarapić koji preko nekoliko ulaza stiže do 7 poena. Ipak, Dinamik sa 3 trojke Todorovića stiže do prednosti 9:13. Posle tajm-auta Milojevića, usledila je serija Mege 8:0 gde gosti skoro 5 minuta nisu postigli poen a u međuvremenu je svoje prve minute na zvaničnom utakmici za Megu zabeležio Nikola Mišković Mega u finiš ulazi sa plus 5, 18:13, ali Dinamik serijom 5:0 postavlja rezultat posle prvih 10 minuta, 18:18.

Dinamik postiže trojku na startu druge četvrtine, a svoje prve poene beleži Mišković posle šuta iz okreta. Bitadze zakucava loptu posle promašaja Lazića a potom je Rebić siguran za 3 za 26:21. Mega nastavlja sa odličnom igrom gde se istakao Mišković sa 10 poena u par minuta postignutih sa svih pozicija. Tačku na sjajnu četvrtinu Mege postavlja Čarapić trojkom za 53:37 na poluvremenu.

Posle pauze na poluvremenu, Mega treći period otvara sa tri trojke pa je prednost narasla na 23 poena. Narednih nekoliko minuta se razlika kretala između 16 i 21 poena da bi u finišu Mišković sa novim poenima Čarapić sa polaganjem u poslednjoj sekundi postavili rezultat posle 3. četvrtine, 79:60.

U poslednjoj četvrtini su košarkaški Mege rutinski priveli meč kraju za konačnih 94:79.

Mega Bemax: Rebić 11, Sinovec 5, Marjanović 3, Čančar 11, Čarapić 15, Jaramaz 6 (6 skokova), Bitadze 17 (11 skokova, 2 blokade, indeks 25), Lazić 8, Koprivica 1. Samardžiski 2, Mišković 14, Kapetanović 1.

Dynamic VIP PAY: Vašington 3, Beslać 8, Krstić 15, Vulikić 10, Milisavljević 5, Đurasović 6, Todorović 20, Miladinović 2, Grbović, Rakićević, Zekavičić 1, Stevanović 9.