SJAJNA POSLEDNJA ČETVRTINA MEGE ZA POBEDU U LJUBLJANI

Košarkaši Mega Bemaxa su uspešno započeli novu godinu pošto su na gostovanju u Ljubljani slavili protiv Petrol Olimpije sa 69:76 (18:15, 18:15, 18:19, 15:27). Izabranici trenera Dejana Milojevića su do pobede u okviru 15. kola ABA lige došli posle uzbudljive završnice u dvorani „Stožice“ gde su se dva puta vraćali iz dvocifrenog minusa, da bi sjajnom serijom 7:23 u poslednjih 6 minuta meča zasluženo slavili. Trener Mega Bemaxa zbog povreda na ovom meču nije mogao da računa na Ognjena Čarapića, Petra Aranitovića i Nikolu Miškovića, kao ni na bolesnog Andriju Marjanovića, dok je sa ekipom u Ljubljani bio Ognjen Jaramaz koji nije ulazio u igru.

Najbolji u redovima Mega Bemaxa su bili Nikola Rebić sa 19 poena, 7 asistencija i 5 ukradenih lopti, Kao i Goga Bitadze sa 12 poena i 10 skokova.. U domaćoj ekipi se istakao Domen Lorbek sa 16 poena.

Posle 15 odigranih kola Mega Bemax i Petrol Olimpija su izjednačeni sa po 5 pobeda a u narednom kolu 13. januara u od 19 časova Mega Bemax u Sremskoj Mitrovici dočekuje Budućnost VOLI.

Dejan Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom: Rebić, Mušidi, Lazić, Čančar i Bitadze. Dobra odbrana igrača Mege na početku meča i mali broj poena na obe strane. Sredinom perioda Mega vodi sa 5:6. Rebić i Mušidi pogađaju napadu, sa druge strane Olimpija vezuje dve trojke za vođstvo 16:12. U finišu četvrtine Koprivica pogađa uz faul posle asistencije Rebića za 18:15 posle prvih 10 minuta igre.

Drugu četvrtinu otvara Olimpija sa dva pogođena koša pa je trener Mege Dejan Milojević zatražio tajm-aut. Seriju Olimpije na kratko prekida Rebić sa trojkom, ali domaća ekipa nastavlja da pogađa za 32:20 na 4 minuta do poluvremena. Sinovec pogađa dugu dvojku a potom su on i Rebić precizni za 3 poena, pa se minus prepolovio na 6 poena, 36:30 pred odlazak na odmor.

Slab početak drugog poluvremena za igrače Mege pa domaća ekipa sa dve trojke stiže do najvećih plus 13, 44:31. Mega uspeva da se konsoliduje u odbrani a na drugoj strani terena sa linije slobodnih bacanja polako topi minus. Dugo se razlika kretala između 7 do 9 poena da bi u finišu četvrtine Mega preko Rebića i Fundića spustila na 3 poena, 50:47. Rezultat pred poslednjih 10 minuta postavlja Čančar polaganjem za 54:49.

Posle razmene koševa na početku četvrte četvrtine, domaća ekipa trojkom stiže do plus 9, 62:53. Lazić sjajnim zakucavanjem sa jednom rukom pokreće Megu a potom Rebić pogađa trojku i ulaz za 62:60 na nešto manje od 5 minuta do kraja. Posle par napada bez poena na obe strane, Mega izjednačuje sa slobodnih bacanja a potom Mušidi pogađa trojku iz ugla za 64:65. Morgan vraća prednost domaćoj ekipi, Bitadze je fauliran, pogađa prvo slobodno bacanje a posle promašenog drugog, Mega stiže do skoka u napadu da bi potom Rebić poentirao sa distance, 66:68. Lorbek je polovičan sa linije slobodnih bacanja a potom Mušidi pogađa ključnu trojku iz ugla pod faulom za 67:72. Do kraja meča je Bitadze osigurao pobedu Mege za konačnih 69:76.

Petrol Olimpija: Kastrati, Barbarič, Radulović 8, Tratnik 6, Oliver 8, Špan 7, Bubnić, Badžim 4, Morgan 10, Lorbek 16, Betl 2, Hrovat 8.

Mega Bemax: Mušidi 11, Rebić 19 (7 skokova, 5 ukradenih lopti, indeks 24), Sinovec 7, Čančar 9 (10 skokova), Jaramaz, Bitadze 12 (10 skokova), Jovičić, Lazić 9 (12 skokova), Koprivica 5, Samardžiski, Fundić 4, Kapetanović.