MEGA U FINIŠU ODBRANILA POBEDU PROTIV DINAMIKA I PLASMAN U ABA LIGU

Košarkaši Mega Leksa došli do 7. pobede u Mozzart Super ligi pošto su u okviru 12. kola savladali na gostovanju ekipu Dinamika sa 85:89 (16:22, 27:17, 16:25, 26:25). Izabranici trenera Dejana Milojevića su imali plus 14 sredinom poslednje četvrtine, ali je domaća ekipa uspela da smanji na poen razlike u poslednjem minutu. U ključnim trenucima igrači Mege su odigrali odličnu odbranu a Jaramaz je sa dva prodora, od kojih se jedan završio sjajnim zakucavanjem, uspeo da odbrani pobedu Mege. Ovim trijumfom Mega Leks se plasirao u plej-of Super lige i time je ujedno i obezbedio igranje ABA lige naredne sezone. Trener Mega Leksa na ovom meču zbog povrede nije mogao da računa na Vlatka Čančara.

Najbolji u redovima Mega Leksa su bili Sava Lešić sa 27 poena i 10 skokova, kao i Jovan Novak sa 10 poena, 7 skokova i čak 14 asistencija. U domaćoj ekipi se  istakao Marko Čakarević sa 21 poenom. Posle 12 odigranih kola, Mega je sa skorom 7-5 na 4. mestu a naredni meč igra u sredu 31. maja od 19:00 kada će u Sremskoj Mitrovici dočekati Spartak.

Dejan Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom: Novak, Jaramaz, Simeunović, Lešić i Samardžiski. Početak meča je protekao u izjednačenoj igri. Sredinom četvrtine Mušidi vezuje 6 poena i uz par dobrih odbrana, Spasojević trojkom postavlja rezultat posle 10 minuta igre, 16:22.

Posle najvećih plus 8 (16:24) početkom druge četvrtine, Dinamik pravi seriju 15:0 za plus 7 za domaću ekipu, 31:24. Seriju domaćih prekida Simeunović, Mega uspeva da poveže igru na obe strane terena, ali Dinamik košem u poslednjoj sekundi stiže do 43:39 na poluvremenu.

Posle pauze na poluvremenu, Mega dobro počinje treći period. Mušidi pogađa u kontri pod faulom, a posle dva zakucavanja Kabe, Mega vodi posle dužeg vremena. Dobra igra Mega Leksa se nastavlja pa je posle trojke Rebića plus 6 za Megu, 54:60 u 27. minutu. Lešić u finišu četvrtine čuva prednost Mege za 59:64 pred poslednjih 10 minuta.

Spasojević otvara poslednji period sa košem uz faul. Odlična timska odbrana Mege donosi dvocifrenu prednost pa je posle poena Lešića i trojke Jaramaza plus 14, 64:78. Usledio je pad u odbrani Mege, domaća ekipa spušta na samo poen razlike, 83:84, ali uz dobru timsku odbranu i pomenute poene Jaramaza, Mega je uspela da odbrani pobedu za konačnih 85:89

Dynamic: Ćirković 2, Milisavljević 2, Beslać, Lazić 7, Gavrilović 12, Bruks 8, Nađfeji, Čakarević 21, Radulović 16, Tornjanski, Frend 12, Sedmak 5.

Mega Leks: Mušidi 11, Rebić 6, Lešić 27 (10 skokova, indeks 30), Čarapić, Jaramaz 13 (4 asistencije), Spasojević 11, Kaba 6, Simeunović 4, Tejić, Novak 10 (7 skokova, 14 asistencija, indeks 30), Kapetanović, Samardžiski 1.