MEGA POSUSTALA U FINIŠU, ZVEZDA ODNELA BODOVE IZ MITROVICE

Košarkaši Mega Leksa su pred 2000 gledalaca u hali PSC Pinki u Sremskoj Mitrovici odigrali dobar meč u okviru 11. kola Mozzart Super lige, ali je na kraju Crvena zvezda mts slavila sa 67:73 (18:17, 16:21, 19:20, 14:15). Gosti su sredinom poslednje četvrtine došli do plus 11, Mega je uspela da smanji na 5 razlike, ali se nije snašla u napadu u odlučujućim trenucima, pa je Zvezda na kraju došla do pobede. Trener Mega Leksa na ovom meču nije mogao da računa na povređenog Vlatka Čančara, dok je u sastavu bio Marko Tejić, ali nije ulazio u igru.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Kostja Mušidi sa 16 poena i Radosav Spasojević i Jovan Novak sa po 12 dok se u protivničkoj ekipi istakao Stefan Jović sa 20 poena. Posle 11 odigranih kola, Mega Leks se nalazi na 4. mestu sa skorom 6-5, a naredni meč igra u nedelju od 20 časova kada će gostovati Dinamiku.

Specijalni gosti na utakmici sa Zvezdom su bili juniori Mega Bemaxa koji su na nedavno završenom turniru juniorske Evrolige u Istanbulu osvojili drugo mesto, pošto su prethodno na putu do finala savladali Real Madrid, Žalgiris i Fenerbahče. Juniori Mege na čelu sa trenerom Vladom Vukoičićem su na teren izašli u pauzi između prve i druge četvrtine, kada ih je publika u Sremskoj Mitrovici pozdravila ovacijama.

Dejan Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom: Novak, Jaramaz, Mušidi, Spasojević i Samardžiski. Na početku meča se razigrao Spasojević sa 7 poena pa je Mega povela 11:5. Zvezda serijom 0:10 prelazi u vođstvo, ali Mušidi trojkom pokreće Megu pa je posle poena Simeunovića i Lešića rezultat 18:17 posle prve četvrtine.

Na početku druge četvrtine Kaba vezuje poene, ali je usledio slab period u napadu, što Zvezda koristi da ode na plus 7. Novak ne dozvoljava odlepljivanje pa se na poluvreme otišlo sa 34:38.

Posle pauze na poluvremenu, Mušidi sa dve trojke dovodi rezultat u egal, 40:40. Zvezda vezuje 6 poena, ali Jaramaz odgovara sa fantastičnim zakucavanjem u kontri i trojkom. Novak i Mušidi pogađaju trojke za vođstvo, 51:48. Gosti u finišu četvrtine vraćaju vođstvo za 53:58 pred poslednjih 10 minuta.

Sredinom poslednje četvrtine gosti odlaze na plus 11. Mega poenima Spasojevića smanjuje na 5 razlike, ali ne uspeva da poentira u 2 napada, pa gosti na kraju stižu do trijumfa 67:73.

Mega Leks: Mušidi 16,  Rebić 2, Lešić 4 (5 skokova), Čarapić, Jaramaz 7, Spasojević 12, Kaba 5 (11 skokova, 2 blokade), Simeunović 6, Tejić, Novak 12 (5 asistencija), Kapetanović 1, Samardžiski 2.

Crvena zvezda mts: Tompson 2, Dangubić 5, Mitrović 13, Lazić 7, Simanić, Dobrić 2, Rakićević, Dženkins 2, Gudurić 9, Jović 20, Kuzmić 2, Bjelica 11.