MEGA BEZ PREOKRETA PROTIV DINAMIKA

Košarkaši Mega Leksa nisu uspeli da dođu do trećeg preokreta i pobede pošto su okviru 5. kola Mozzart Super lige izgubili od Dinamika sa 75:86 (13:18, 16:22, 26:22, 20:24). Izabranici Dejana Milojevića su gubili sa 17 razlike u trećoj četvrtini, ali su u nekoliko navrata uspevali da smanje minus na 2 poseda, međutim nisu imali dovoljno koncentracije pa su gosti na kraju slavili.

Najefikasniji u redovima Mega Leksa su bili Lešić sa 13 i Rebić i Jaramaz sa po 12 poena dok se udok se kod gostiju istakao Bruks sa 20 poena. Posle 5 kola, Mega ima skor 2-3 a naredni meč igra u utorak 9. maja od 19:00 kada će u Subotici gostovati ekipi Spartaka.

Dejan Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom: Novak, Jaramaz, Simeunović, Lešić i Kaba. Prve poene za Megu postiže Lešić a posle razmene poena u prvim minutima, sredinom četvrtine Dinamik stiže do plus 6, 8:14. Mušidi pogađa trojku a posle poena Rebića, prva četvrtina se završava sa 13:18.

Posle trojki Rebića i Mušidija, Mega smanjuje minus a Rebić potom pogađa i jedno slobodno bacanje za 24:24. Gosti stižu ponovo do prednosti a posle pogođenog slobodnog bacanja Samardžiskog, rezultat je 29:32. Sam finiš četvrtine Mega je odigrala dekocentrisano što gosti koriste za seriju 0:8 i 29:40 na poluvremenu.

Posle pauze na poluvremenu, gosti uspevaju da povećaju prednost na 17 poena, 41:58 u 27. minutu. Tada je usledila serija Mege koju pokreću trojkama Lešić i Čančar a potom nastavlja Jaramaz sa linije slobodnih bacanja za 55:62 pred poslednjih 10 minuta.

Poslednju četvrtinu otvara Spasojević trojkom za 58:62. Gosti trojkama povećavaju prednost na 10 poena, 60:70. Jaramaz sa linije slobodnih bacanja i Spasojević pod košem uspevaju da prepolove prednost, ali gosti posle skokova u napadu i novih trojki stižu do plus 12 na nešto više od 3 minuta do kraja. Mega je krenula na sve ili ništa, spustila na 6 razlike, ali ne uspeva da poentira u dva napada pa gosti na kraju stižu do pobede.

Mega Leks: Mušidi 11, Rebić 12 (5 asistencija), Lešić 13 (6 skokova), Čarapić, Jaramaz 12, Spasojević 9, Kaba 7 (7 skokova), Čančar 4, Simeunović 3, Tejić, Novak 2, Samardžiski 2.

Dinamik: Stevanović 12, Ćirković, Milisavljević 2, Lazić 11, Gavrilović, Bruks 20, Nađfeji, Čakarević 18, Radulović 3, Tornjanski, Frend 4, Sedmak 16.