SJAJNA MEGA STALA NA KORAK OD POBEDE PROTIV ZVEZDE

Košarkaši Mega Leksa su odigrali vrlo dobar meč u hali „Aleksandar Nikolić“ u Beogradu, ali su su na kraju izgubili od Crvenu zvezde mts sa 89:85 (18:19, 18:19, 22:18, 31:29). Izabranici Dejana Milojevića su odigrali egal meč tokom svih 40 minuta, ali je u finišu nije imala sreće pa je Zvezda došla do trijumfa. Trener Mege na ovom meču nije mogao da računa na Kostju Mušidija koji se još uvek nije u potpunosti oporavio od povrede.

Najefikasniji u redovima Mega Leksa su bili Sava Lešić sa 21 poenom i Nikola Rebić sa 14 dok se u domaćoj ekipi istakao Nemanja Dangubić sa 16 poena. Posle 4 kola Mega Leks ima skor 2-2 a naredni meč Mega igra u subotu 6. maja od 19:00 kada će u Sremskoj Mitrovici dočekati ekipu Dinamika.

Dejan Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom: Novak, Jaramaz, Čančar, Lešić i Samardžiski. Na početku meča je Jaramaz odlično proigrava Lešića u dva navrata i jednom Čančara. Spasojević trojkom donosi prednost Mege, 11:12 ali je usledila serije Zvezde 7:0 posle koje je Milojević zatražio tajm-aut. Rebić brzo pronalazi Spasojevića, a posle pogođenih slobodnih bacanja Kabe, Rebić pogađa trojku za vođstvo 18:19 posle prve četvrtine.

U drugoj četvrtini Rebić nastavlja sa dobrom odbranom a posle trojke Lešića i duge dvojke Novaka, Mega vodi sa 26:28. Tejić je siguran pod košem a Lešić sa linije slobodnih bacanja za 28:32. Posle mini serije Zvezde 4:0, rezultat je nerešen pa Milojević traži tajm-aut. U finišu četvrtine Novak i Rebić pogađaju trojke pa Mega odlazi na poluvreme sa košem prednosti, 36:38.

Na početku drugog poluvremena Zvezda na kratko prelazi u vođstvo, ali Lešić i Jaramaz vraćaju prednost Megi, 47:49. U finišu četvrtine, Kaba uspeva posle skoka u napadu da ugura loptu u koš za 54:54, posle čega je domaća ekipa poentirala za kraj 3/4 i rezultat 58:56.

Domaća ekipa preko poena Dangubića stiže do plus 8, 68:60 na početku poslednje četvrtine. Rebić pogađa ulaz i trojku, Kaba blokira Mitrovića i posle slobodnih bacanja Novaka i ulaza Lešića, rezultat je 72:71 na manje od 5 minuta do kraja. Mega trojkama Lešića i Rebića ne dozvoljava Zvezdi da se odlepi, pa je na manje od dva minuta rezultat 82:81. Lazić pogađa oba slobodna bacanja da bi u narednom napadu Lešić pogodio ulaz pod faulom, ali promašuje slobodno bacanje za nerešen rezultat. Simonović pogađa oba slobodna bacanja a Jaramazu lopta izlazi iz obruča posle ulaza. Poslednju šansu je Mega imala na nekoliko sekundi do kraja kada je trojka Lešića za minus jedan izašla iz obruča pa je konačan rezultat meča 89:85.

Crvena zvezda mts: Volters 11, Tompson 7, Dangubić 16, Mitrović 6, Lazić 6, Simanić, Dobrić 4, Simonović 11, Rakićević, Gudurić 5, Kuzmić 8, Bjelica 15.

Mega Leks: Rebić 14 (4-4 za 3 poena), Lešić 21, Čarapić, Jaramaz 13 (7 skokova i 7 asistencija, indeks 23), Spasojević 7, Kaba 6 (6 skokova), Čančar 7, Simeunović, Tejić 2, Novak 13, Kapetanović, Samardžiski 2.