SPASOJEVIĆ U POSLEDNJOJ SEKUNDI ZA PRODUŽETAK, NOVAK ZA POBEDU U ČAČKU

Košarkaši Mega Leksa došli do prve pobede u Mozzart Super ligi pošto su u okviru 2. kola u Čačku savladali posle produžetka Borac sa 75:77 (25:27, 15:13, 16:14, 11:13, 8:10). U izuzetno uzbudljivom meču Spasojević je doneo dodatnih 5 minuta trojkom u poslednjoj sekundi da bi potom Novak pogodio ključnu trojku u poslednjem minutu produžetka. Trener Mega Leksa Dejan Milojević na ovom meču zbog povrede nije mogao da računa na Kostju Mušidija.

Najefikasniji u redovima Mega Leksa su bili Jaramaz sa 15 i Rebić i Spasojević sa po 13 poena dok se u domaćoj ekipi istakao Aleksandar Todorović sa 24 poena i 19 skokova. Naredni meč Mega igra u subotu 29. aprila od 19:00 kada će u Sremskoj Mitrovici dočekati ekipu Vršca.

Dejan Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom: Novak, Jaramaz, Simeunović, Lešić i Kaba. Na početku meča je bio vrlo raspoložen Simeunović, koji je danas napunio 22 godine, pa je sa 7 poena lepo pokrenuo Megu u napadu. Posle vođstva 4:9, usledio je slabiji period igre što je domaća ekipa iskoristila da povede 15:11. Milojević traži tajm-aut a posle njega Spasojević i Rebić iza linije za 3 poena vraćaju prednost Megi. Do kraja četvrtine Mega je preko Rebića i Spasojevića sačuvala vođstvo za 25:27 posle 10 minuta igre.

U drugoj četvrtini se dugo igralo koš za koš da bi tri minuta pre isteka perioda Borac poveo sa 34:31. Posle tajm-auta Milojevića, Jaramaz pogađa ulaz a Rebić trojku za prednost Mege 34:36. Prvo poluvreme je završeno rezultatom 40:40.

Jaramaz otvara drugo poluvreme sa ulazom i sjajnim zakucavanjem u kontri. Narednih par minuta je viđena rezultatska klackalica gde nijedna ekipa nije stekla prednost veću od 4 poena. Treći period je završen rezultatom 56:54.

Odlična odbrana Mege na početku poslednje četvrtine je zadržala Borac bez poena skoro 4 minuta. Kaba sjajno zakucava a potom Rebić i Novak vraća prednost Megi, 56:60. Ipak, usledio je pad pa je Borac imao na dvadesetak sekundi do kraja plus 3 i 2 slobodna bacanja. Srećom po Megu, nisu bili precizni. Rebić promašuje trojku, Jaramaz hvata skok u napadu da bi Spasojević u poslednjoj sekundi iz ugla pogodio trojku za produžetak.

U dodatnih 5 minuta, Borac je imao prednost 72:69, Jaramaz pogađa jedno slobodno bacanje a potom i koš za nerešeno, da bi Novak na tridesetak sekundi do kraja pogodio ključnu trojku posle koje je Mega uspela da odbrani pobedu.

Borac: Čarapić, Mitrović 2, Popović, Milovanović 8, Radonjić 6, A. Todorović 24, Radović, Mićić 12, Đoković 7, N. Todorović 10, Mišković 1, Marinović 5.

Mega Leks: Rebić 13, Lešić 5, Čarapić, Jaramaz 15 (7 skokova, 5 asistencija), Spasojević 13, Kaba 9 (6 skokova), Čančar 4 (6 skokova), Simeunović 8, Tejić 2, Novak 5, Kapetanović, Samardžiski 3.