STOTKA MEGE ZA MIRNIJI SAN PRED KUP KORAĆA

Košarkaši Mega Leksa su ostvarili vrlo bitnu pobedu u ABA ligi pošto su u okviru 22. kola u Sremskoj Mitrovici posle sjajne igre savladali Igokeu sa 101:84 (25:21, 22:21, 28:19, 26:23). Mega je krajem treće i početkom poslednje četvrtine i definitivno prelomila meč, kada se odvojila na plus 21 i posle toga rutinski privela meč kraju. Trener Mege na ovom meču zbog povreda nije mogao da računa na Predraga Samardžiskog, Vlatka Čančara, Đorđa Simeunovića i Ognjena Čarapića.

Najefikasniji u redovima Mega Leksa su bili Zagorac sa 16 i Kaba i Mušidi sa po 15 poena, a odličan je bio i Nikola Rebić sa 13 poena i 10 asistencija. U gostujućoj ekipi su se istakli Robinson sa 16 i Radivojević sa 15 poena. Posle 22 kola, Mega se sa 8 trijumfa nalazi na deobi 10. mesta. Sledeći meč Mega Leks igra u petak od 17:00 u Nišu u okviru četvrtfinala Kupa Radivoja Koraća gde brani trofej osvojen prošle godine a protivnik je ekipa Dinamika.

Meč protiv Igokee je imao i humanitarni karakter pošto je sav prihod od prodaje ulaznica namenjen za pomoć jedanaestočlanoj porodici Jovanović iz Mačvanske Mitrovice, a Mega je akciju podržala kupovinom 300 karata.

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom Novak, Mušidi, Zagorac, Spasojević i Kaba. Mega otvara meč sa košem Kabe i trojkom Mušidija. Kod rezultata 11:10, usledila je serija gostiju 0:8 pa je Milojević zatražio tajm-aut. Usledila je odlična igra Mege na obe strane terena, Rebić pogađa težak ulaz a potom Mušidi i Marelja trojku pa Mega serijom 11:0 prelazi u vođstvo. Prva četvrtina se završila sa 25:21.

U drugoj četvrtini Rebić sa dve trojke čuva vođstvo Mege ali gosti serijom 0:6 smanjuju na 37:35. Seriju gostiju seče Novak sa pogođenim ulazom pod kontaktom. Usledila je razmena koševa sa obe strane a na poluvreme se otišlo košem Marelje posle odlične asistencije Rebića za 47:42.

Kaba odlično otvara treću četvrtinu sa coast to coast zakucavanjem i trojkom. U tim trenucima je odlično funkcionisao skok u napadu Mege gde je posle odlične asistencija Spasojevića moćno zakucao Zagorac. Mega se odvaja na 60:46, ali Igokea odgovara sa 0:8. Novak, Mušidi i Jaramaz vraćaju dvocifrenu prednost pa je rezultat posle treće četvrtine 75:61.

Mega se serijom 7:0 na početku poslednje četvrtine odvaja na plus 21, 82:61, posle čega gosti ne uspevaju da ugroze pobedu Mege. Igokea je uspela da smanji na 11 razlike ali su usledile četiri trojke Mege od kojih je dve pogodio Zagorac pa je konačan rezultat meča 101:84.

Mega Leks: Mušidi 15, Rebić 13 (10 asistencija), Đoković, Jaramaz 12, Spasojević 9, Glogovac 2, Kaba 15 (6 skokova), Zagorac 16, Tejić, Novak 10, Kapetanović, Marelja 8.

Igokea: Pašajlić 7, Mićović 11, Talić 2, Šibalić 8, Robinson 16, Pešaković, Milošević 10, Albijanić 7, Radivojević 15, Mahkovic, Rikić 8.