MEGA IZDRŽALA PRITISAK, UBEDLJIVA POBEDA NAD ZADROM

Košarkaši Mega Leksa su ostvarili izuzetno bitnu pobedu u ABA ligi pošto su u Sremskoj Mitrovici posle sjajne igre savladali Zadar sa 92:75 (28:13, 25:14, 22:27, 17:21). Izabranici Dejana Milojevića su do 6. trijumfa u regionalnom takmičenju došli posle sjajne serije 22:1 krajem prve i početkom druge četvrtine, odvojivši se na sigurnu prednost koju Zadar nije uspeo da ugrozi do kraja meča. Trener Mege na ovom meču nije mogao da računa na poslednje pojačanje Predraga Samardžiskog, a zbog povreda su bili sprečeni da igraju Marko Tejić, Radovan Đoković i Ognjen Čarapić.

Najbolji u redovima Mega Leksa je bio Radosav Spasojević koji je za 15 minuta imao 16 poena i 5 skokova za indeks korisnosti 27. Pratili su ga Zagorac i Kaba sa po 13 poena, pri čemu je mladi centar Mega imao i 11 skokova. U ekipi Zadra su se istakli Franke i Barać sa po 14 poena. Posle 19 kola, Mega se sa 6 trijumfa nalazi na deobi  11. mesta. Sledeći meč Mega Leks igra u sredu od 20:30 protiv ekipe Iberostar Tenerife, kada i završava takmičenje u Košarkaškoj Ligi šampiona.

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom Novak, Zagorac, Simeunović, Čančar i Kaba. Košarkaši Mege dobro započinju meč, trojke pogađaju Čančar i Zagorac, koji je u dva navrata i blokirao igrače Zadra pod svojim košem. Kod rezultata 14:12 kreće sjajna serija Mege. Rebić i Zagorac su odličnim odbranama naterali košarkaše Zadra na greške. Rebić potom pogađa trojku, Zagorac je siguran sa linije slobodnih bacanja a trojkom Spasojevića je postavljen rezultat prve četvrtine, 28:13.

Serija Mega Leksa se nastavlja i u drugoj četvrtini, Spasojević je odličan na obe strane terena a Mega u 24. minutu vodi sa 36:13. Prednost Mege raste iz minuta u minut do plus 28, 43:15, a uz sjajno zakucavanje Zagorca i odličan ulaz Čančara, prednost na poluvremenu je 26 poena razlike, 53:27.

Efikasna igra Mege se nastavila i u drugom poluvremenu a trojke redom pogađaju Kaba, Novak, Mušidi i Jaramaz za najveću prednost na meču, plus 31 (69:38). Usledio je pad u igri, pre svega u odbrani, što je ekipa Zadra iskoristila da smanji razliku na 21 poen, 75:54 pred poslednju četvrtinu.

Poslednja četvrtina je započela sa sjajnom blokadom Kabe koji je sprečio zakucavanje Marinkovića u kontri. Zadar uspeva agresivnom igrom da smanji na 14 poena razlike, ali Mega brzo odgovara poenima Novaka i Jaramaza i definitivno otklanja sve dileme oko pobednika meča za konačnih 92:75.

Mega Leks: Mušidi 5, Rebić 10 (4 asistencije, 3 ukradene lopte), Jaramaz 12, Spasojević 16 (5 skokova, 3 ukradene lopte, indeks 27), Kaba 13 (11 skokova, indeks 24), Zagorac 13 (6 skokova), Čančar 11 (6 asistencija), Simeunović 2, Tejić, Novak 8, Kapetanović, Marelja 2.

Zadar: Franke 14, Bašić, Vladović 7, Jelenković, Krajina 8, Georgiev 3, Brzoja 2, Marinković 11, Barać 14, Ramljak, Kovačević 5, Mazalin 11.