ODLIČNA ODBRANA MEGE ZA TREĆU POBEDU U LIGI ŠAMPIONA

Košarkaši Mega Leksa su uspeli da prekinu negativnu seriju i slave protiv Mornara sa 60:53 (16:16, 15:10, 16:9, 13:18) u okviru 10. kola D grupe Košarkaške Lige šampiona. Mega je pružila odličnu partiju u odbrani što publika u hali PSC Pinki u Sremskoj Mitrovici nagradila velikim aplauzima. Ključan period meča je bio početak treće četvrtine kada se Mega odvojila na dvocifrenu prednost, Mornar je u finišu uspeo da smanji na 4 razlike ali je Mega sačuvala pobedu. Dejan Milojević ni na ovom meču nije mogao da računa na povređenog Marka Tejića, kao ni na Kostju Mušidija koji je sa Nemačkom Evropskom prvenstvu za juniore u Samsunu u Turskoj.

Najbolji u redovima Mega Leksa su bili Jovan Novak sa 14 poena, Rade Zagorac sa 12 uz 8 skokova, kao i Alfa Kaba koji je imao 10 poena, 13 skokova i 3 blokade. U ekipi Mornara se istakao Oktavijus Elis sa 15 poena i 8 skokova. Posle 10 kola Mega se nalazi na 7. mestu grupe D Lige šampiona sa skorom od 3 pobede i 7 poraza. Naredni meč Mega Leks igra u nedelju od 17 časova kada će u okviru 15. kola ABA lige dočekati FMP. Ulaz na meč će biti slobodan.

Dejan Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom: Novak, Jaramaz, Čančar, Spasojević i Kaba. Posle nekoliko promašaja sa obe strane, prve poene iz zakucavanja postiže Kaba. U izjednačenoj igri, Mornar uspeva da stigne do plus 4 ali odmah uzvraća trojkom Novak. Prva četvrtina je završena poenima Čančara sa slobodnih bacanja za 16:16.

Druga četvrtina je krenula sporije u napadu sve do sredine kada Mega serijom 7:0 stiže do plus 5, 27:22. Razigrali su se Spasojević i Kaba, što je uz odličnu kontrolu reketa ograničilo Mornar na samo 10 poena u ovom periodu pa se na poluvreme otišlo sa 31:26 za Megu.

Ključan period meča je viđen početkom treće četvrtine kada je Mega stigla do plus 14 (40:26) uz 7 poena Zagorca u kratkom periodu. Odbrana je sjajno funkcionisala, Mornar nije imao rešenja u napadu što je rezultovalo sa 9 poena za 10 minuta igre za plus 12 pred poslednjih 10 minuta, 47:35.

Poenima Zagorca je Mega došla do maksimalnih plus 16 na 5 minuta do kraja. Usledila je serija Mornara koji je na minut do kraja uspeo da smanji na 4 poena razlike. Ipak, Čančar i Spasojević su sa linije slobodnih bacanja sačuvali pobedu a tačku je stavio Novak za konačnih 60:53.

Mega Leks: Đoković, Jaramaz 5, Spasojević 10, Milisavljević, Glogovac 2, Kaba 10 (13 skokova i 3 blokade), Zagorac 12 (8 skokova), Čančar 5 (5 skokova), Simeunović 2, Novak 14 (5 skokova).

KK Mornar Bar: Hadžibegović 5, Čalić, Džons, B. Radunović, M. Radunović, Bakić 10, Mijović 8, Tejtum 7, Pavić 4, Elis 15, Mugoša, Voler 4.