DESETKOVANA MEGA PALA U DRUGOM POLUVREMENU PROTIV AVELINA

Košarkaši Mega Leksa su u okviru 8. kola Košarkaške Lige šampiona izgubili u Italiji od Sidigas Avelina sa 85:61 (21:15, 16:18, 22:10, 26:18). Iako bez nekoliko nosilaca igre, Mega Leks se dobro rezultatski držao u prvom poluvremenu koje je završeno sa 35:31 za italijansku ekipu, međutim u nastavku utakmice je usledio veliki pad u igri i na kraju ubedljiva pobeda Avelina. Mega je bila desetkovana na ovom meču jer zbog povreda u igru nisu ulazili Zagorac, Jaramaz, Kaba i Novak.

Posle 8 kola D grupe Košarkaške Lige šampiona, Mega Leks je na deobi 6. mesta sa učinkom od 2 pobede i 6 poraza. Naredni meč Mega igra u subotu od 19 časova kada će u okviru 13. kola ABA lige gostovati ekipi Karpoš Sokoli.

image

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom: Milisavljević, Mušidi, Čančar, Spasojević i Tejić. Na početku meča je viđeno dosta izgubljenih lopti što bolje koristi domaća ekipa da povede sa 13:5. Ipak, Glogovac sa dve trojke ne da Avelinu da se odvoji i smanjuje na 16:13. Italijanski tim vezuje nove poene a rezultat posle prve četvrtine je 21:15.

Na početku druge četvrtine Mega ponovo greši u napadu ali odbrana solidno funkcioniše. Spasojević vezuje 6 poena i spušta na minus 2, 25:23. Avelino koristi izgubljene lopte Mege da ponovo dođe do plus 8 što su uspešno održavali do poslednjeg minuta utakmice gde prvo Glogovac pogađa svoju treću trojku a potom i Mušidi sa zvukom sirene daje trojku za 37:33 na poluvremenu za Avelino.

avelino-2

U trećoj četvrtini posle trojke Mušidija na početku, Mega u potpunosti staje u napadu gde je nastavila da gubi veliki broj lopti. Avelino vezuje serije poena i stiže do plus 15. Mega uspeva na kratko da odgovori sa poenima Glogovca i trojkom Simeunovića ali domaća ekipa koristi nove greške igrača Mege da stigne do plus 16, 59:43.

image-1

U poslednjoj četvrtini Mega nije uspela da rezultatski ugrozi italijansku ekipu koja je finišu uspela da trojkama i koševima uz faul poveća prednost na konačnih 85:61.

Sidigas Avelino: Zerini, Reglend 13, Grin 3, Espozito 2, Lunen 5, Kuzin 11, Severini 2, Rendolf 10, Obasohan 8, Fesenko 7, Tomas 19, Parlato 5.

Mega Leks: Mušidi 12, Đoković 4, Jaramaz, Spasojević 8, Milisavljević 2 (6 skokova), Glogovac 13, Kaba, Zagorac, Čančar 6 (5 asistencija), Simeunović 10 (6 skokova), Tejić 6 (8 skokova), Novak.