DESETKOVANA I BORBENA MEGA PROMAŠILA ŠUT ZA POBEDU PROTIV JUVENTUSA

Košarkaši Mega Leksa su odigrali još jednu izuzetno uzbudljivu završnicu ali je trojka Novaka za pobedu završila na obruču pa je Juventus slavio sa 77:79 (17:20, 16:18, 16:23, 28:18). Mega Leks je na ovom meču, iako desetkovan zbog povreda jer pored Spasojevića, Glogovca i Čarapića, u igru nisu ulazili kapiten Zagorac i Tejić, uspeo da se vrati iz minus 11 na manje od 3 minuta do kraja meča ali je na kraju velika pobeda još jednom izmakla.

Najbolji u redovima Mega Leksa su bili Vlatko Čančar sa 22 poena i Jovan Novak i Alfa Kaba sa po 15 s tim što je francuski centar imao i 16 skokova.

mega-juve_08112016_0016

Posle 4 kola Mega Leks ima skor od jedne pobede i tri poraza a već u petak nastavlja takmičenje u ABA ligi gostovanjem Igokei.

Dejan Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom: Jaramaz, Mušidi, Milisavljević, Čančar i Kaba. Na početku meča su se razigrali Čančar i Kaba. Posebno se Čančar istakao sa odličnom odbranom i dve pogođene trojke. Prva četvrtina se završila sa 17:20.

Posle 21:29 na početku druge četvrtine, Čančar je nastavio sa odličnom igrom a poenima Mušidija Mega stiže do izjednačenja ali mini serijom Juventus stiže do 33:38 na poluvremenu.

mega-juve_08112016_0036

Posledice skraćene rotacije Mege zbog povreda su počele da se osećaju u trećoj četvrtini kada gosti stižu do najvećih plus 12, 49:61 pred poslednjih 10 minuta.

U poslednjoj četvrtini je Mega krenula na sve ili ništa pa je trojkama Čančara i Mušidija spustila minus na samo četiri poena ali je Juventus uzvratio napad pa se odvojio na 61:72 na manje od tri minuta do kraja. Igrači Mege se nisu predavali, Novak je pogodio dve trojke a na nakon skoka u napadu, Novak pogađa za 73:74 na 25 sekundi do kraja. U penal završnici na devet sekundi do kraja Juventus promašuje drugo slobodno bacanje, Mega je krenula u napad za pobedu ali Novak ne pogađa trojku a Kaba iz teške pozicije ne uspeva da ugura loptu u koš za produžetak.

Mega Leks: Mušidi 11, Đoković 3, Jaramaz 4, Veljković 2, Milisavljević, Kaba 15 (16 skokova, 4 ukradene lopte, indeks 24), Zagorac, Čančar 22 (5 skokova), Simeunović 5 (6 skokova), Tejić, Novak 15.

Juventus Utena: Digs 16, Parker 8, Bickauskis 7, Urbutis, Sirutavicius, Best 2, Cepukaitis 19, Jakstas 1, Nikitinas, Vasylius 8, Galdikas, Sulskis 18.