SLABA PARTIJA MEGE U REPRIZI FINALA ABA LIGE

Košarkaši Mega Leksa su u reprizi prošlosezonskog finala ABA lige izgubili od Crvene zvezde mts sa 96:76 (32:14, 24:17, 21:24, 19:21). Mega je u prvom poluvremenu u hali „Aleksandar Nikolić“ u Beogradu imala velikih problema u odbrani, što je Crvena zvezda, uz odličan šut iz igre, iskoristila da dođe do velike prednosti koju Mega nije uspela da ugrozi do kraja meča.

Najefikasniji u redovima Mege je bio Marko Tejić sa 19 poena. Na ovoj utakmici je debitovao Jovan Novak koji je postigao 13 poena.

kkcz_mega_09102016_0006

Milojević je započeo meč sa petorkom Jaramaz, Đoković, Zagorac, Spasojević i Tejić. Zvezda je bolje počela meč pa je šutevima za tri povela sa 13:4 posle četiri minuta igre. Potom pogađaju Jaramaz i Zagorac ali Zvezda nastavlja da šutira sjajno i stiže do velike prednosti posle prvih 10 minuta, 32:14.

U drugoj četvrtini se razigrao Tejić ali je i dalje veliki problem bila odbrana pa je prednost domaće ekipe nastavila da raste pa se na poluvreme otišlo sa 56:31 uz osam pogođenih trojki domaće ekipe i šut za dva poena od 78 procenata.

Posle slabijeg starta treće četvrtine, Mega je uspela da poveže nekoliko pogođenih šuteva a posebno je bio raspoložen Marko Tejić koji je vezao 10 poena u ovom periodu. Na poslednjih 10 minuta se otišlo sa 77:55.

kkcz_mega_09102016_0002

U poslednjem periodu je Mega dobrim delom odigrala dobru odbranu pa je Zvezda prve poene postigla posle tri i po minuta igre. Poenima Zagorca sa linije slobodnih bacanja, Mega se spušta na 77:59 ali je u usledila serija Zvezde 8:0. Ipak, Mega uspeva da iskontroliše igru, Novak pogađa nekoliko šuteva pa je rezultat na kraju bio 96:76.

Posle četiri kola, Mega Leks ima skor od jedne pobede i tri poraza i u narednom kolu u subotu 15. oktobra od 19 časova u Sremskoj Mitrovici dočekuje Cedevitu.

Crvena zvezda mts: Rebić, Dangubić 16, Mitrović 19, Lazić 10, Simanić 4, Dobrić, Simonović 11, Dženkins 8, Gudurić 8, Jović 10, Kuzmić 6, Bjelica 4.

Mega Leks: Mušidi 5, Đoković, Jaramaz 9, Veljković, Spasojević 6, Milisavljević 4, Kaba 9, Zagorac 4, Čančar 7, Simeunović, Tejić 19, Novak 13.