MEGI MALO NEDOSTAJALO ZA PODVIG PROTIV BUDUĆNOSTI

Košarkaši Mega Leksa su nisu uspeli da dođu do neverovatnog preokreta pošto su posle minus 23 u trećoj četvrtini, na kraju izgubili sa 81:85 (18:21, 16:29, 22:20, 25:15). Mega je u 37. minutu uspela da smanji da 75:81 i potpuno se vrati u igru ali je u par navrata nedostajalo koncentracije za podvig. U sjajnoj atmosferi hale PSC Pinki u Sremskoj Mitrovici, Mega je nekoliko sekundi do kraja imala šut za minus jedan ali je Jaramaz bio neprecizan.

Najbolji u redovima Mege su bili Rade Zagorac sa 18 poena dok je Jaramaz postigao 12 poena. U redovima Budućnosti, koja je šutirala za tri poena 13 od 25, najefikasniji je bio Sead Šehović sa 22 poena (trojke 6 od 8).

mega_buducnost_06102016_0031

Posle tri kola, Mega ima skor 1-2 a u narednom kolu u nedelju od 17 časova će gostovati Crvenoj zvezdi mts.

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom Milisavljević, Mušidi, Zagorac, Spasojević i Kaba. U prvoj četvrtini je viđena vrlo izjednačena igra uz par odličnih odbrana igrača Mege. Budućnost stiže do plus četiri ali potom je u kontri gostiju iz Podgorice prvo sjajno blokirao Tejić pa Simeunović da bi Čančar potom pogodio trojku. Posle 10 minuta je bilo 18:21.

mega_buducnost_06102016_0005

U drugoj četvrtini se raspucala Budućnost posle trojki Popovića i Šehovića (tri vezane) pa su se gosti brzo odvojili na sigurnu prednost, plus 22. U finišu četvrtine je Mega preko Čančara i Zagorca uspela da smanji prednost za 34:50 na poluvremenu.

U nastavku utakmice je viđena nova serija trojki za maksimalnih 38:61 u 24. minutu za goste. Zagorac i Đoković polako dižu ekipu a posle trojki Jaramaza i Mušidija, Mega odlazi na 56:70 na kraju treće četvrtine.

U poslednjih 10 minuta izabranici Dejana Milojevića su krenuli na sve ili ništa, uspeli da smanje na 6 poena minusa u 37-om minutu ali su gosti uspeli da sačuvaju pobedu. Mega se nije predavala do poslednjih trenutaka i na kraju je i pored poraza dobila veliki aplauz publike u hali Pinki u Sremskoj Mitrovici.

mega_buducnost_06102016_0002

Mega Leks: Mušidi 11, Simić, Đoković 6, Jaramaz 12, Veljković, Spasojević 8, Milisavljević 2, Kaba 9 (7 skokova), Zagorac 18 (6 skokova i 2 blokade), Čančar 7, Simeunović, Tejić 8.

Budućnost VOLI: Rejnolds, Vilijams 3, Suad Šehović, Džejms 6, Subotić 11, Sead Šehović 22, Baćović, Ilić, Savović 11, Nikolić 3, Popović 14, Vranješ 15.