MEGA BOLJA OD BREMERHAFENA ZA DRUGU POBEDU NA PRIPREMAMA

Košarkaši Mega Leksa su slavili i u drugom kontrolnom meču a ovaj put je u hali „Vizura“ savladan nemački Bremerhafen sa 89:83 (28:15, 16:21, 28:21, 17:26). Mega je tokom najvećeg dela meča kontrolisala rezultat i više puta odbijala napad nemačke ekipe sve do finiša utakmice kada je u poslednjem minutu Bremerhafen smanjio na dva razlike. Ipak, u napadu za izjednačenje gostiju Mušidi je sjajnom rampom zaustavio protivničkog igrača posle čega je Zagorac sa linije slobodnih bacanja osigurao pobedu Mege.

Na meču protiv Bremerhafena je prvu utakmicu od povrede iz marta odigrao Ognjen Jaramaz. U poslednjoj četvrtini se posle sudara sa protivničkim igračem Stefan Glogovac koji je zbog povrede morao da napusti igru.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Spasojević sa 16 poena i Zagorac sa 14 koji je dodao 9 skokova i 6 asistencija.

Naredni kontrolni meč Mega Leks igra u četvrtak 25. avgusta od 17:00 u hali „FMP“ u Železniku protiv reprezentacije Bugarske:

Mega Leks: Simić, Zagorac 14 (9 skokova, 6 asistencija i 3 ukradene lopte), Milisavljević 11 (4 asistencije), Glogovac 3, Đoković, Jaramaz 13 (3 ukradene lopte), Simeunović 10 (5 skokova i 3 ukradene lopte), Spasojević 16, Kaba 8, Pavlović, Mušidi 6, Tejić 8 (9 skokova).

Bremerhafen: Smotric 10, Brajtlauh 5, Blek 11, Huls 5, Digs 14, Eliot, Igrutinović 14, Ostin 10, Kemp 10, Mejster 4, Brembli.